شناسهٔ خبر: 31813351 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

۱۱۲ کیلوگرم تریاک در قم کشف شد

فرمانده انتظامی استان قم از کشف ۱۱۲ کیلوگرم تریاک طی ۳ عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر در محورهای مواصلاتی استان قم خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار عبدالرضا آقاخانی اظهار داشت: در پیگیری پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان مشخص شد فردی قصد دارد با یک دستگاه تریلی و در پوشش بار گوشت، یک محموله مواد افیونی را از استان جنوبی و با عبور از حوزه استحفاظی قم به تهران منتقل کند که با اعلام به پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم، بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران این پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: سپس در هماهنگی‌های قضائی مأموران به محل مورد نظر اعزام و با کنترل تردد خودروهای عبوری خودرو مذکور را شناسایی و متوقف کردند.

آقاخانی خاطرنشان کرد: در ادامه در بازرسی از تریلی 72 کیلو و 200 گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف و راننده و سرنشین خودرو دستگیر شدند.

وی گفت: در 2 عملیات دیگر پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم در محور مواصلاتی از یک دستگاه پژو 405 حدود 32 کیلوگرم تریاک کشف و 3 نفر در این رابطه دستگیر شدند همچنین در بازرسی از یک دستگاه کامیونت ایسوزو یخچالدار نیز 7 کیلو و 930 گرم تریاک کشف و راننده دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: سرانجام متهمان به همراه پرونده متشکله برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

دستگیری 2 میلیاردی یک‌تن پسته در قم

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به دستگیری 3 کلاهبردار حرفه‌ای گفت: متهمان از طریق ثبت سفارش یک‌تن پسته حدود 2 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و متواری شده بودند که با تلاش مأموران پلیس آگاهی استان قم در یکی از استان‌های هم‌جوار شناسایی و دستگیر شدند.

 آقاخانی اظهار داشت: با طرح شکایتی در پلیس آگاهی استان قم مبنی بر این‌که فردی در تماس و ثبت سفارش یک‌تن پسته درجه‌ یک به ارزش 2 میلیارد ریال خواسته تا محموله به آدرس مغازه وی در قم ارسال و سپس پول آن واریز شود اما با اقدامی فریبکارانه پس از تحویل هیچ پولی پرداخت نکرده و متواری شده است، بنابراین موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: متهم با درخواست از فروشنده پسته خواسته به همراه وی جهت پرداخت پول به بانک بروند اما پس از مدتی وقت تلف کردن به بهانه‌ای واهی از خودرو شاکی پیاده و متواری می‌شود.

آقاخانی اظهار داشت: فروشنده بلافاصله به محل تخلیه بار مراجعه و مشاهده می‌کند محموله پسته به مکانی نامعلوم منتقل‌ شده است که در ادامه با شکایت وی و احضار مالک مغازه نامبرده یک برگ اجاره‌نامه را ارائه و عنوان می‌کند که متهم مستأجر مغازه بوده و تاکنون نیز هیچ پولی پرداخت نکرده است.

 آقاخانی افزود: در یک عملیات پیچیده متهم و 2 همدستش توسط مأموران پلیس آگاهی در استان هم‌جوار قم شناسایی و دستگیر شدند. فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به این‌که متهم اصلی دارای 3 فقره سابقه کیفری جعل و کلاهبرداری و یکی از همدستانش دارای 9 فقره سابقه کلاهبرداری است گفت: افراد مذکور با اعتراف به کلاهبرداری در تحقیقات صورت گرفته به 16 فقره کلاهبرداری در استان‌های هم‌جوار قم نیز اعتراف و سرانجام تحویل مرجع قضائی شدند.

انتهای پیام/ح

نظر شما