شناسهٔ خبر: 31813275 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: عصر ایران | لینک خبر

واکنش‌ شهردار برازجان به تصویر تقدیر از پاکبانان: بابت اتفاق ناخواسته پیش آمده عذرخواهی می‌کنم

صاحب‌خبر -

روز گذشته تصاویری از جلسه‌ای که به مناسبت روز شهردار در سالن اجتماعات شهرداری برازجان برگزار شده بود، منتشر شد. در این تصاویر تعدادی از افراد حاضر در جلسه از جمله کارمندان شهرداری و اصحاب رسانه، فعالان اجتماعی و هنرمندان روی صندلی‌ها نشسته و تعدادی از پاکبانان و کارمندان و کارگران شهرداری نیز با لباس‌های کار خود بر روی زمین نشسته‌اند.

به گزارش ایسنا، افراد مختلف در این خصوص اظهارنظرهای متفاوتی نموده و این تصویر با عنوان "اقدام تاسف برانگیز و تحقیرآمیز یک شهرداری" در فضای مجازی دست به دست شده است که برخی این اقدام را بی حرمتی خوانده و برخی نیز شهردار را بی‌تقصیر می‌دانند.

در پی این اتفاقات و برای روشن شدن ماجرا با شهردار برازجان تماس گرفتیم، محمدحسن محمدی، در توضیح این رخداد به ایسنا گفت: دیروز به مناسبت 25 اسفند ماه که در تقویم به عنوان روز شهردار نام‌گذاری شده است، پرسنل مراسمی ترتیب داده و می‌خواستند من را غافلگیر کنند. ساعت حدود 9 صبح بود که با من تماس گرفته و اطلاع دادند در شهرداری مشکلی پیش آمده است.

وی افزود: من به شهرداری رفتم و دیدم مراسمی ترتیب داده‌اند، سالن پر از جمعیت بود و تعدادی از مهندسان و کارگران هم پایین نشسته بودند. من آنجا هم گفتم که چرا این کار را کرده‌اید که گفتند امروز و اینجا ما میزبان هستیم و مهمانان ما از بیرون مجموعه باید بالا بنشینند.

محمدی خاطرنشان کرد: سالن اجتماعات شهرداری برازجان نمازخانه هم هست و فرش شده، حتی در مراسمی که مدتی پیش برگزار شد، من خودم پایین نشستم و تصاویر آن نیز موجود است. ضمن این‌که این مکان سالن نماز و مقدس است، من دیشب هم توضیح داده و معذرت خواستم. اما امروز که دو سه ساعت اول نتوانستم به سرکار بیایم به من خبر دادند کارگران به حمایت از من در شهرداری تجمع کرده‌اند و می‌گویند تا شهردارمان نیاید کار امروزمان را شروع نمی‌کنیم.

وی تاکید کرد: من خودم هم کارگر بوده‌ام و هیچ‌گاه جایگاه این عزیزان را پایین ندیده‌ام، لذا یک افرادی شیطنت رسانه‌ای انجام داده و این عکس را به شکل گسترده‌ای در فضای مجازی و اینترنت منتشر کرده‌اند که این خود موجب جلب نظرات و واکنش‌های مثبت و منفی شد.

شهردار برازجان هم‌چنین شب گذشته در صفحه شخصی خود نوشت: "با توجه به این‌که در مراسم غافلگیرکننده امروز، بنده یک مهمان بودم، بابت اتفاق ناخواسته پیش آمده عذرخواهی می‌کنم. امروز کارمندان، کارگران و پاکبانان عزیز و زحمتکش شهرداری برازجان، میزبان این مراسم بوده و قطعا خود آنها شایسته تقدیر و تشکر بودند. من دست این عزیزان را می‌بوسم و هرگز و هرگز در ذهنم برای خودم جایگاهی بالاتر از این زحمتکشان متصور نبوده و نیستم."

نظر شما