شناسهٔ خبر: 31813227 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

مدیرکل هواشناسی استان گیلان خبر داد

چهارشنبه سوری سرد و بارانی در انتظار گیلانی ها/ دمای هوا 16 درجه کاهش می‌یابد

مدیرکل هواشناسی استان گیلان از کاهش 16 درجه‌ای دمای هوا، بارش باران، وزش باد و بارش برف در ارتفاعات خبر داد.

صاحب‌خبر -

محمد دادرس امشب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان در ساعات آینده اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده شمالی شدن جریانات و نفوذ توده‌هوای سرد و بارشی از امشب در منطقه است.

وی با اشاره به اینکه دمای هوا 6 تا 16 درجه سلسیوس کاهش می‌یابد افزود: از امروز تا روز چهارشنبه در بعضی از نقاط استان، به‌ویژه ارتفاعات و دامنه‌ها کاهش دما، افزایش ابر، وزش باد و بارندگی شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به اینکه در روزهای دوشنبه و سه چشنبه بارش در ارتفاعات بالاتر از یک هزار متر به‌صورت برف پیش‌بینی می‌شود گفت: رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی را دارند حتماً تجهیزات زمستانه ازجمله زنجیر چرخ، آذوقه و لباس گرم به همراه داشته باشند.

دادرس با اشاره به اینکه مسئوولان آمادگی‌های لازم را داشته باشند بیان کرد: بخش‌های مختلف کشاورزی نظیر گلخانه داران، پرورش‌دهندگان ماهی و مرغ داری‌ها نیز اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با تأکید بر اینکه در این مدت دریا مواج و برای فعالیت‌های دریایی مناسب نیست گفت: به دلیل احتمال بارندگی شدید مردم از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با تأکید بر اینکه مسئوولان اقدامات لازم را جهت مقابله با حوادث احتمالی انجام دهند بیان کرد: بخش‌های مختلف اجرایی استان نظیر، مدیریت بحران، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، فرودگاه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل‌ونقل، پلیس‌راه و راهور، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها، مدیریت منابع آب و برق، سازمان آتش‌نشانی با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم را به عمل آوردند.

دادرس بابیان اینکه مسئوولان مربوطه توصیه‌های کارشناسی را صادر کنند گفت: هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی نیز اطلاع‌رسانی می‌شود.

انتهای پیام/3389

نظر شما