شناسهٔ خبر: 31813084 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه کیهان | لینک خبر

قطار گردشگری گیلان راه‌اندازی می‌شود

صاحب‌خبر -


مدیرکل راه‌آهن شمال 2 گفت: قطار گردشگری گیلان در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود.
علی خدایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه مسیر رشت به قزوین با وجود چشم‌اندازهای طبیعی و احداث پل‌ها و تونل‌های متعدد از زیباترین محورهای شبکه ریلی کشور محسوب می‌شود قصد داریم قطار گردشگری گیلان را راه‌اندازی کنیم.
مدیرکل راه‌آهن شمال 2 عنوان کرد: قطار گردشگری‌ در محل‌های مشخصی توقف می‌کند تا مسافران بتوانند از مناظر طبیعی زیبای استان گیلان بازدید کنند.
وی از اعمال تخفیف‌های نوروزی در نرخ بلیت‌های قطار قزوین به رشت خبر داد و گفت: قیمت بلیت قطار رشت به قزوین 51 هزار و 500 تومان تعیین شده بود که این نرخ با یک تخفیف ویژه در حال حاضر به 40 هزار تومان کاهش پیدا کرده است.
مدیرکل راه آهن شمال 2 با تأکید بر اینکه همه روزه یک قطار از ایستگاه تهران به سمت رشت و بالعکس حرکت می‌کند عنوان کرد: در فاز بعدی و با افزایش تقاضای تردد مسافران علاوه‌بر افزایش تعداد سفرهای ریلی بین قزوین و رشت امکان سفر به دیگر شهرهای کشور نیز فراهم می‌شود.
خدایی خاطرنشان کرد:‌ پس از پیک سفرهای نوروزی قطار مسیر رشت به مشهد مقدس و بالعکس راه‌اندازی می‌شود و با افزایش تقاضاها تعداد آن در طول هفته افزایش پیدا می‌کند.

نظر شما