شناسهٔ خبر: 31813008 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

فرمانده انتظامی استان قم خبر داد

دستگیری کلاهبرداران 2 میلیاردی یک تن پسته

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به دستگیری 3 کلاهبردار حرفه ای، گفت: متهمان از طریق ثبت سفارش یک تن پسته حدود 2 ميليارد ريال کلاهبرداری کرده و متواری شده بودند که با تلاش مأموران پلیس آگاهی استان قم در یکی از استان‌های همجوار شناسایی و دستگیر شدند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، عبدالرضا آقاخانی اظهار کرد: با طرح شکایتی در پلیس آگاهی استان قم مبنی بر اینکه فردی طی تماس و ثبت سفارش یک تن پسته درجه یک به ارزش 2 میلیارد ریال خواسته تا محموله به آدرس مغازه وی در قم ارسال و سپس پول آن واریز شود اما با اقدامی فریبکارانه پس از تحویل هیچ پولی پرداخت نکرده و متواری شده است، بنابراین موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: متهم با درخواست از فروشنده پسته خواسته به همراه وی برای پرداخت پول به بانک بروند اما پس از مدتی وقت تلف کردن به بهانه ای واهی از خودرو شاکی پیاده و متواری می شود.

آقاخانی اظهار کرد: فروشنده بلافاصله به محل تخلیه بار مراجعه و مشاهده می کند محموله پسته به مکانی نامعلوم منتقل شده است که در ادامه با شکایت وی و احضار مالک مغازه نامبرده یک برگ اجاره نامه را ارائه و اذعان داشت متهم مستاجر مغازه بوده و تاکنون نیز هیچ پولی پرداخت نکرده است.

آقاخانی افزود: طی یک عملیات پیچیده متهم و 2 همدستش توسط مأموران پلیس آگاهی در استان همجوار قم شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به اینکه متهم اصلی دارای 3 فقره سابقه کیفری جعل و کلاهبرداری و یکی از همدستانش دارای 9 فقره سابقه کلاهبرداری است، گفت: افراد مذکور با اذعان به کلاهبرداری، طی تحقیقات صورت گرفته به 16 فقره کلاهبرداری در استان های همجوار قم نیز اعتراف و سرانجام تحویل مرجع قضائی شدند.

انتهای پیام/2258/الف

برچسب‌ها:

نظر شما