شناسهٔ خبر: 31771364 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: طرفداری | لینک خبر

اینفانتینو: ایده 48 تیمی شدن جام جهانی 2022 عملی است؛ 90% اعضای فیفا موافق این موضوع هستند

تقریبا قطعی شده که 48 تیم، جام جهانی قطر را برگزار می کنند و فقط اعلام رسمی آن در ماه ژوئن باقی مانده است.

صاحب‌خبر -

طرفداری- پس از اجلاس امروز اعضای فیفا، جیانی اینفانتینو گفتگویی با خبرنگاران داشت و از تصمیمات مهم فیفا درباره تورنمنت های مهم سال های آینده گفت.

به نقل از Football-Italia؛ اینفانتینو گفت:

شما در مقابل اینفانتینویی شادمان قرار گرفته اید؛ من همیشه خوشحال هستم، به خصوص امروز که تصمیمات مهمی اتخاذ کردیم. در مورد افزایش تعداد تیم های حاضر در جام جهانی 2022 به نتیجه رسیدیم و حالا تحت شرایطی خاص که در موردش بحث کردیم، ایده افزایش تعداد تیم ها از 32 به 48 عملی است.

در سال 2017 این ایده مطرح شد تا در جام جهانی 2026 عملیاتی شود اما سپس با درخواست 10 فدراسیون منطقه آمریکای جنوبی روبرو شدیم که در همین جام جهانی 2022 قطر، از وجود 48 تیم بهره ببریم. وظیفه داریم که به این درخواست رسیدگی کنیم و 90% اعضا با 48 تیمی شدن جام جهانی قطر موافق هستند اما این کار به همین سادگی هم نیست. باید فاکتورهای متعددی را ارزیابی کنیم و اکنون با کشور قطر در حال بررسی همین موضوع هستیم. از وضعیت (سیاسی) آن منطقه آگاه هستیم. خوش شانس هستیم که در فوتبال فعالیت می کنیم بنابراین باید فقط نگران مسائل مربوط به فوتبال باشیم.

از واکنش قطری ها نسبت به افزایش تعداد تیم ها خوشحال شدم و نمی خواهیم در آینده افسوس این را بخوریم که چرا این ایده را بررسی نکردیم. هرچه بیشتر، شادتر! (افزایش تعداد تیم های درگیر با جام جهانی، افراد بیشتری را در سطح جهان خوشحال می کند.)

لازم به ذکر است تصمیم نهایی در مورد 48 تیمی شدن جام جهانی، تیر ماه سال آینده گرفته می شود.

نظر شما