شناسهٔ خبر: 31760746 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی :

صد میلیاردتومان از منابع کارگروه ملی اشتغال به لرستان اختصاص یافت

خرم آباد-ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از محل منابع کارگروه ملی اشتغال متمرکز کشوری علاوه بر منابع تخصیصی استان تا سقف صد میلیارد تومان منابعی به استان لرستان اختصاص داده می شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا محمد شریعتمداری شامگاه پنجشنبه در حاشیه جلسه شورای اداری در جمع خبرنگاران گفت: این اقدام در این راستای اینکه لرستان استانی کمتر توسعه یافته، با محدودیت هایی در اشتغال و با نرخ بالای بیکاری مواجه است اختصاص داده شود.
وی افزود: با توجه منابع و ظرفیت های خوبی که در حوزه های مختلف سنگ، گیاهان دارویی، گردشگری ، آی تی و دام سبک در استان وجود دارد از این میزان منابع در این بخش ها به کار گرفته شود تا مجموعه این اقدامات بتواند به توسعه این استان کمک کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در جلسه شورای اداری امروز که در واقع تلفیقی از جلسه کارگروه اشتغال و گفت و گوی دولت و بخش خصوصی بود تصمیمات خوبی گرفته شد.
شریعتمداری افزود: دراین جلسه مسائلی مختلفی از زبان کارآفرینان در حوزه های گوناگون عنوان شد و متعاقب آن تصمیماتی گرفته شد از جمله این تصمیم ها این بود که کارگروه ویژه ای برای پیگیری مسائل عقب ماندگی های تاریخی توسعه ای لرستان در بخش های مختلف با همکاری استاندار بصورت مشترک تشکیل داده شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به اینکه چند تا از شورای معاونین وزاتخانه از اهالی لرستان هستند و شناخت خوبی به استان دارند می توان با کمک آنها مسائلی که به ایجاد توازن توسعه ای در لرستان کمک می کند را مطرح کرد تا این مشکلات را کم کرد.
وی در خصوص افزایش حقوق کارگران گفت: شورای عالی کار جلساتی در زمینه افزایس حقوق کارگران در سال 98 تشکیل داده است و امیدواریم در جلسات نهایی تصمیم نهایی در مورد رشد حداقل دستمزد گرفته شود.
وی افزود: امید که با این تصمیم شرایط مطلوبتری در زندگی کارگرانی که از حداقل دستمزد برخوردار هستند در سال 98 بوجود آید و شرایطی فراهم شود که کارفرایان هم در عرصه کار و تولید ادامه دهند.
1920/6060

نظر شما