شناسهٔ خبر: 31760739 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: بولتن‌نیوز | لینک خبر

طرح چند سوال از مخاطبین؛

دلیل رژیم صهیونیستی برای بزرگ نمایی سامانه گنبد آهنین چیست؟

سیستم دفاع ضد موشکی برای رژیم صهیونیستی و در ادبیات نظامی این رژیم به طور جدی از جنگ با حزب الله در تابستان سال 2006 اوج گرفت.

صاحب‌خبر -

گروه بین الملل: رژیم صهیونیستی در اولین ساعت درگیری خود با مقاومت اسلامی غزه با انتقال یک جمله خاص، چندین هدف را دنبال کرد.

 

به گزارش بولتن نیوز، حال از مخاطبین عزیز این سوال مطرح می شود که نظر شما درباره این جمله چیست؟


(ارتش رژیم صهیونیستی: در پی شلیک راکت از سوی غزه، سامانه گنبد آهنین شلیک کرد، اما نیازی به زدن راکت ها نبود)!


۱- رژیم اسرائیل کوشید مقاومت اسلامی را تحقیر کرده و القا کند که راکت های مقاومت فلسطین، ضعیف و بی اثر هستند.


۲- به دلیل حس ناامنی گسترده ای که پس از اصابت هر راکت و بلند شدن صدای آژیر به شهرک نشینان صهیونیست منتقل می شود، رژیم اشغالگر قدس با این جمله کوشید، حس ناامنی را در صهیونیست های ساکن سرزمین های اشغالی کاهش دهد.


۳- پس از افشای ضعف ها و ناکارآمدی سامانه گنبد آهنین در مقابل موشک های مقاومت اسلامی، در همین جمله رژیم اسرائیل کوشید، ابهت سامانه گنبد آهنین را در افکار عمومی دنیا افزایش داده و حس اطمینان شهرک نشینان به این سامانه را بالا ببرد.

 

ما به خوبی می دانیم که گنبد آهنین در مقابل هزینه های بسیار بالای این سامانه و موشک های آن، در مقابل راکت های ساده و کم هزینه مقاومت اسلامی غزه بسیار آسیب پذیر است و این مهم بارها در جنگ ۲۲ روزه غزه و شلیک های اخیر از سوریه به سرزمین های اشغالی اسرائیل به اثبات رسیده است.

 

پس چرا رسانه های پرمخاطب ایران، در اولین دقایق و اولین ساعات وقوع درگیری، بدون هیچ جهت گیری و تدبر خاصی، در خبری که در حال انتقال آن هستند، فقط تبدیل به مترجم جملات کاملا جهت دار سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی و خبرهای رسانه های غربی می شوند و توجهی به خنثی سازی ادبیات کاملا هدفمند رسانه های غربی و صهیونیستی ندارند؟

 

رسانه های غربی و صهیونیستی همواره ابزار مکمل رویکردهای سلطه گرانه و استعماری سران خود هستند، باید هوشیار بود.

 

منبع: کانال استراتژی

نظر شما