شناسهٔ خبر: 31756614 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

پرواز هواپیما‌های بوئینگ ۷۳۷ مکس در ژاپن هم ممنوع شد

وزارت ترابری ژاپن نیز از ممنوعیت ورود هواپیما‌های بوئینگ ۷۳۷ مکس به حریم هوایی این کشور خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت ترابری ژاپن نیز مانند بسیاری کشورها روز پنجشنبه از ممنوعیت ورود هواپیما‌های بوئینگ ۷۳۷ مکس به حریم هوایی این کشور خبر داد.

شرکت‌های هواپیمایی ژاپنی هنوز این مدل هواپیما را ندارند، اما شرکت‌های هواپیمایی خارجی ممکن است از این نوع هواپیما‌ها استفاده کنند؛ بنابراین بر اساس دستورالعمل جدید مقامات ژاپنی، پرواز این هواپیما‌ها در حریم هوایی این کشور ممنوع است.

در پی سانحه سقوط هواپیمای شرکت اتیوپی ایرلاینز که روز یکشنبه نزدیک آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی روی داد و ۱۵۷ کشته بر جای گذاشت، بسیاری از کشور‌ها از جمله آمریکا حریم هوایی خود را به روی هواپیما‌های بوئینگ ۷۳۷ مکس هشت و نه بسته اند یا دستور توقف پرواز این مدل هواپیما‌ها را به شرکت‌های هواپیمایی خود صادر کرده اند.

این سانحه دومین سانحه هوایی برای هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس هشت است که ظرف کمتر از شش ماه روی می‌دهد. در شرایط مشابه، یک فروند هواپیمای شرکت هواپیمایی لاین ایر اندونزی ماه اکتبر در دریا سقوط کرد و ۱۸۹ سرنشین آن کشته شدند.

شرکت ژاپنی آنا هولدینگز (ANA Holdings) ماه ژانویه از سفارش خرید ۳۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس هشت خبر داد، اما هنوز این قرارداد خرید زیر سوال نرفته است. تحویل این هواپیما‌ها برای پس از سال ۲۰۲۱ پیش بینی شده است. هیچ شرکت ژاپنی دیگری در حال حاضر این هواپیما را انتخاب نکرده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما