شناسهٔ خبر: 31712713 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

اتریش، «رنسانس اروپایی» ماکرون را تخیلی دانست

صدراعظم اتریش، پیشنهاد رئیس جمهور فرانسه در زمینه اصلاحات در اروپا را تخیلی و غیرعملی خواند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «سباستین کورتس» صدراعظم اتریش  به طرح «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در زمینه اصلاحات در اروپا موسوم به «رنسانس اروپایی» واکنش نشان داد و از آن انتقاد کرد.

وی در گفت‌وگو با «رادیو آلمان» گفت: «اگرچه دولت او (ماکرون) به حفاظت از مرزها، مشارکت با آفریقا و یا مالیات گرفتن از شرکت های اینترنتی به شیوه مثبتی توجه دارد اما در عین حال، بسیاری از پیشنهادها تخیلی هستند.»

رئیس‌جمهور فرانسه برنامه‌ای را مطرح کرده که معتقد است از دموکراسی در اروپا حمایت خواهد کرد و شامل کنترل مرزها و اعمال جریمه‌های بیشتر برای شرکت‌هایی خواهد بود که به محیط‌زیست آسیب می‌رسانند یا تخلف مالیاتی دارند.

این پیشنهاد با توجه به تداوم قدرت گرفتن گروه‌های راست‌گرا و ملی‌گرا (ناسیونالیست‌ها) صورت می‌گیرد و از کشورهای اروپایی خواسته شده است  تا به نوعی «رنسانس اروپایی» روی آورند.

آلمان و بلژیک پیشتر از این پیشنهاد ماکرون استقبال کرده بودند.

رئیس‌جمهور فرانسه که چندین ماه است به دلیل موج اعتراض‌های مردمی هدف انتقاد و فشار قرار دارد، هشدار داد که انتخابات ماه می برای آینده قاره اروپا نقشی تعیین کننده دارد. در فرانسه از اواسط نوامبر هزاران نفر از مخالفان دولت ماکرون هر هفته تظاهرات می‌کنند این تظاهرات‌ها در آغاز مسالمت‌آمیز بوده‌اند و با دخالت پلیس، درگیری‌های خیابانی را به دنبال داشته‌اند. در برخی از روزها شدت درگیری‌ها به حدی بود که تعدادی دچار نقص عضو شده‌اند.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها:

نظر شما