شناسهٔ خبر: 31171573 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

مردم سیستان و بلوچستان برای کمک به مجروحان حادثه تروریستی ۵۰۰ واحد خون اهدا کردند

مدیرکل انتقال خون استان سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع حادثه تروریستی محور زاهدان ــ خاش و فراخوان مردمی این سازمان، از شب گذشته تاکنون حدود ۵۰۰ واحد خون توسط مردم استان اهدا شده است.

صاحب‌خبر -

سهیلا خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: در پی وقوع حادثه تروریستی محور زاهدان ــ خاش و فراخوان مردمی این سازمان، از شب گذشته تاکنون حدود 500 واحد خون توسط مردم استان اهدا شده است.

مدیرکل انتقال خون استان سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر نیز شمار زیادی از مردم استان جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کرده‌اند و با وجود آنکه تاکنون تمامی نیازهای مجروحان این حادثه تأمین شده، با توجه به اینکه تعداد زیادی بیمار خاص نیازمند دریافت خون در استان وجود دارد، همچنان نیازمند اهدای خون هستیم که کمبود ایجادشده را جبران کنیم.

وی با اشاره به اینکه ذخایر خونی تنها نیاز 2 روز سیستان و بلوچستان را تأمین می‌کند، افزود: سیستان و بلوچستان بالاترین آمار مبتلایان به بیماری تالاسمی را در کشور دارا است و نیاز استان روزانه حدود 400 واحد خون و فرآورده خونی است که همین امر موجب شده همواره با کمبود خون مواجه باشیم.

انتهای پیام/ز*

نظر شما