شناسهٔ خبر: 31171509 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایران آنلاین | لینک خبر

دیدار پوتین و اردوغان در حاشیه نشست سوچی

رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین، رؤسای جمهوری ترکیه و روسیه در حاشیه نشست سوچی در دیداری دوجانبه با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

صاحب‌خبر -

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در دیدار با همتای روس خود اعلام کرد تا زمانی که یگان‌های مدافع خلق کرد از منبج و شرق فرات پاکسازی نشوند تمامیت ارضی سوریه تأمین نمی‌شود.

اردوغان در این دیدار اعلام کرد: ایجاد مناطق امن در سوریه برای رفع نگرانی‌های امنیت ملی بوده و ما بر همین اساس از این مساله حمایت می‌کنیم و خوشحال هستیم که روسیه نیز دیدگاه مثبتی نسبت به این مساله دارد.

اردوغان اضافه کرد: موانع پیش روی کمیته قانون اساسی سوریه باید رفع بشوند. سازمان ملل باید با کمک به این روند تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه را در آینده نزدیک اعلام کند.

پوتین نیز در این دیدار گفت: من مطمئن هستم که مذاکرات ما با ترکیه درباره سوریه با شتاب بیشتری پیش خواهد رفت. برای دستیابی به اهداف تعیین شده در سوریه باید نقشی فعال جامع و مصالحه آمیز داشته باشیم. تاکنون در سایه همکاری‌ها با ترکیه پیشرفت‌های خوبی در سوریه به دست آورده‌ایم.

همچنین پیش از دیدار اردوغان با پوتین وی با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران دیدار و گفت‌وگو کرد. این دیدار پشت درهای بسته انجام گرفت.  / ایسنا

کلمات کلیدی

پوتین

اردوغان

نشست سوچی

نظر شما