شناسهٔ خبر: 31171393 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

نیرو‌های خارجی که بدون هماهنگی با دولت سوریه وارد این کشور شدند زودتر خارج شوند

طی اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه تأکید شد نیرو‌های خارجی که بدون هماهنگی با دولت سوریه وارد این کشور شدند هرچه زودتر خاک این کشور را ترک کنند.

صاحب‌خبر -
به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرلشکر محمّد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، امروز (پنجشنبه ۲۵ بهمن) با ارتشبد شایگو وزیر دفاع روسیه و سپهبد حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در سوچی روسیه ملاقات و مذاکره کرد.

 در این ملاقات ها موضوعات و محورهای مهم همکاری‌های دفاعی و نظامی مقابله با تروریسم در سوریه، تأمین امنیت شرق فرات در صورت خروج آمریکا از این مناطق، تصمیم‌گیری در مورد عملیات پاکسازی تروریست‌ها در ادلب و توسعه مناطق کاهش تنش، مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

همچنین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این مذاکرات با تأکید بر اینکه اعلام خروج آمریکا بیشتر یک ادعا است،گفت: کشور ایران روسیه و ترکیه به عنوان کشورهای ضامن، خواستار خروج هر چه سریعتر نیروهایی شدند که بدون هماهنگی با دولت قانونی سوریه در برخی نقاط این کشور حضور داشته و مناطقی را اشغال کرده اند. علاوه بر این در این اجلاس  تاکید شد که نیروهای مسلح ایران و روسیه، بنا به درخواست و دعوت دولت قانونی سوریه در این کشور حضور دارند.

سرلشکر باقری گسترش مناطق کاهش تنش کمک به بازگشت مهاجرین به شهرها و روستاها، تامین امنیت مناطق آزاد شده و پاکسازی میادین مین و مناطق آلوده را از اولویت های همکاری های سه جانبه نیروهای مسلح ایران روسیه و ترکیه عنوان کرد که باید در دستور کار قرار گیرد.

وی تأکید کرد با توجه به اهمیت تهاجمات هوایی رژیم صهیونیستی، علاوه بر نقض حاکمیت سوریه موجب اختلال در روند عملیات مقابله با تروریسم و بازگشت ثبات و امنیت به سوریه شده است این تجاوزات بایستی به شدت محکوم و از ادامه آن خودداری شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان در ادامه سفر خود به روسیه عصر امروز در اجلاس سه جانبه روسای جمهور ایران روسیه و ترکیه شرکت و به تهران باز خواهد گشت.

انتهای پیام/

نظر شما