شناسهٔ خبر: 31171382 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

فرکی: جنس مان در پیکان جور نیست

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال پیکان با بیان اینکه تیمش برابر سپاهان فقط به برد فکر می کند، گفت: نیاز به زمان داریم تا در آینده بهتر عمل کنیم؛ چرا که جنس مان فعلا جور نیست.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، حسین فرکی روز پنجشنبه در نشست خبری پیش از بازی با سپاهان در هفته هجدهم لیگ برتر باشگاه های ایران با اشاره به این مسابقه گفت: بازی سختی مقابل سپاهان صدرنشین داریم و با شناختی که از این تیم داریم به دنبال این هستیم که برخلاف بازی با استقلال عملکرد خوب و همراه با نتیجه داشته باشیم.
وی ادامه داد: در خانه باید بتوانیم از امتیاز میزبانی استفاده کنیم، اما مشکلاتی داریم که نمی‌توانیم چنین کاری را انجام بدهیم و به ایده‌آل مان دست پیدا کنیم.
فرکی اضافه کرد: حرف برای گفتن زیاد داریم، اما در حال حاضر هر حرفی را نمی‌توانیم بزنیم؛ چون ممکن است با برداشت منفی مواجه شود. البته برخی از حرف‌ها را هم نمی‌شود پنهان کرد. پیکان به گونه‌ای حرکت کرده که در چند هفته آخر لیگ با شکست مواجه شده است، هفته قبل هم یک باخت دیگر آوردیم.
وی تصریح کرد: با توجه به این موضوع نواقصی داریم که باید به موقع به آن پرداخت. البته در شرایط فعلی صحبت کردن در مورد این مسائل به ما کمکی نمی‌کند.
سرمربی تیم پیکان اضافه کرد: ما در حال حاضر عزم مان را جزم کردیم تا آنچه را که در توان داریم به کار بگیریم. مهمترین موضوع بازیکن و بستن تیم است. تیمی که در همه پست‌ها نقص نداشته باشد در اختیار نداریم. در حال حاضر باید بگویم جنس مان جور نیست.
فرکی افزود: آنچه را که تصور و ایده ماست باید به تیم انتقال بدهیم و از آن انتظار مثبتی داشته باشیم. امیدوارم شرایط نسبت به قبل بهتر باشد، اما این شرایط در پیکان وجود دارد و ما نیاز به زمان داریم.
سرمربی پیکان با اشاره به وضعیت تیم عنوان کرد: نکته بعدی که باید به آن اشاره کنم این است که در 2 و نیم فصل گذشته که تیم پیکان در لیگ برتر حضور داشته 10-15 بازیکن از این تیم جدا شده‌اند و بازیکنان جایگزین هم نتوانسته‌اند انتظارات را برآورده کنند. ما هم به زمان نیاز داریم.
وی اضافه کرد: خیلی از حرف‌ها را نمی‌شود، گفت اما بخشی از حرف‌هایی که می‌شد زد را بیان کردم، امیدوارم در آینده بهتر شویم. پیکان با به دست آوردن 2برد شرایطش خوب می‌شود و این بردها در روحیه بازیکنان و عملکردشان تاثیر مثبت می‌گذارد. ما با چنین نکاتی مواجه هستیم، باید این نیم فصل را با همین شرایط ادامه دهیم تا اگر عمری بود در فصل بعد نواقص را برطرف کنیم.
فرکی خاطرنشان کرد: مدیریت باشگاه هم به مسائل اشراف و شناخت کامل دارد. مدیریت و هیأت مدیره باشگاه مشکلات را می‌دانند. به هر حال از خود من هم انتظار می‌رود که کار را به سمت بهتر شدن و نتیجه گرفتن هدایت کنم، اما فوتبال کار یک‌شبه نیست.
سرمربی پیکان در مورد اینکه آیا بهتر نبود که شما زودتر از نیم‌فصل به پیکان می‌آمدید و از نظر زمانی زودتر تیم را تحویل می‌گرفتید؟ گفت: بحث من در مورد مجید جلالی نیست، او در پیکان خوب نتیجه گرفته است، اما هر مربی به جایی می‌رسد که دیگر نمی‌تواند ادامه دهد. پیکان هم یک باشگاه قانونمند است و آنها می‌خواستند سرمربی خود را با دقت و بررسی انتخاب کنند و 3-4 نامزد داشتند و با حوصله و دقت روی آن کار می‌کردند. در مقطعی به این نتیجه رسیدند که از نکونام استفاده کنند، اما در نهایت این اتفاق رخ نداد و زمان هم از دست رفت و من یک ماه مفید در پیکان در اختیار داشتم. شاید اگر این کادر زودتر تغییر می‌کرد این مدت به 2 ماه می‌رسید و شرایط بهتر می‌شد، اما باید بدانیم که فوتبال فقط تمرین و بازی تدارکاتی نیست و تیم در مسابقه رسمی محک می‌خورد و عیارش مشخص می‌شود.
وی تصریح کرد: ما بازیکنان یکنواخت و یک سطح داریم و غیر از دفاع و دروازه‌بان در سایر پست‌ها باید جابجایی انجام شود و به دلیل اینکه همه بازیکنان یکسان هستند، اسباب رقابت در این تیم کم است. ما بازیکنان 100 درصد یا 50 درصد نداریم، بازیکنانی 60-70 درصدی داریم که همه در یک سطح هستند و من در بازی بعدی هم شاید تغییراتی در تیم ایجاد کنم تا از تیم شناخت پیدا کنم. در حال حاضر در این فاز هستم و امیدوارم نتیجه لازم را بگیریم تا از بعد روحی و روانی به تیم کمک شود. کارمان ساده نیست، به زمان نیاز داریم، اما پیکان هیچ چیز برای بزرگی در فوتبال کم ندارد.
امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان طبق برنامه اعلام شده از سوی روابط عمومی سازمان لیگ، می‌بایست ساعت 13:30 امروز (پنجشنبه) در نشست خبری پیش از دیدار مقابل پیکان حضور پیدا می‌کرد که به این نشست نرسید.
تیم فوتبال پیکان فردا جمعه در دیداری از هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال به مصاف سپاهان اصفهان می رود.
ورزشی**9463**1584

برچسب‌ها:

نظر شما