شناسهٔ خبر: 31171356 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

آیت الله نوری همدانی در دیدار شهردار تهران مطرح کرد

پرهیز از اشرافی گری و توجه به خدمت خالصانه از سوی مسؤولان

یکی از مراجع تقلید گفت: اگر مردم بدانند که مسؤولان از اشرافی گری دوری کرده و به دنبال حل مشکلات هستند نسبت به نظام بیشتر دلگرم می شوند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار شهردار تهران ضرورت بهره گیری از دستورات دین مبین اسلام در مدیریت جامعه را مورد تاکید قرار داد و گفت: کسی که در جامعه اسلامی عهده دار مدیریت می شود باید با اخلاص در مسیر خدمت به مردم گام بردارد و قدر فرصتی که برای خدمت در اختیارش قرار گرفته است را بداند.

وی با اشاره به اینکه نام امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر منشور حکومت‌داری است، بیان کرد: مسؤولان در جامعه اسلامی نباید با هدف دستیابی به مال و مقام عهده دار سمتی شوند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه مردم در 22 بهمن ماه باحضور پرشور خود نشان دادند که به کسی اجازه نمی دهند کوچکترین تعرضی به نظام داشته باشد، گفت: مردم به برکت انقلاب اسلامی پای کار نظام هستند و مسؤولان باید در پاسخ به حضور مردم نسبت به حل مشکلات آنان اهتمام داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه مسؤولان باید با بدنه جامعه و مردم ارتباط نزدیک داشته و به مشکلات آنان رسیدگی کنند تصریح کرد: مسؤولان باید شخصا در میان مردم حضور یافته و با اخلاق نیک به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

آیت الله نوری همدانی گفت: اگر مردم بدانند که مسؤولان از اشرافی گری دوری کرده و به دنبال حل مشکلات هستند نسبت به نظام بیشتر دلگرم می شوند.

وی با تاکید بر اینکه نباید میان زندگی مردم و مدیران تفاوت وجود داشته باشد خاطرنشان کرد: اگر برنامه های اسلام در جامعه اجرا شود شاهد ریشه کنی فقر در جامعه خواهیم بود.

این مرجع تقلید ضرورت دقت نظر در هزینه کرد بیت المال را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: مسؤولان در نظام اسلامی باید در عدالت، اخلاص صداقت و مدیریت الگو باشند.

انتهای پیام/ر

نظر شما