شناسهٔ خبر: 31171157 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

اعلام آمادگی گروه‌های سرود کانون‌های مساجد استان زنجان برای شرکت در جشنواره شکوه شکیبایی

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان از اعلام آمادگی گروه‌های سرود کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برای شرکت در جشنواره شکوه شکیبایی خبر داد.

صاحب‌خبر -

 گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، حجت الاسلام محمدنقی یارمحمدی در دیدار با معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان از آمادگی گروه های سرود کانون های مساجد برای حضور در جشنواره شکوه شکیبایی خبر داد.

ابراهیم قاسمی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم در سخنانی با تشریح چگونگی اجرای این جشنواره در زنجان گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان جشنواره شکوه شکیبایی با محوریت آوا‌ها و سرود‌ها را برگزار می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره با هدف اشاعه وترویج فرهنگ منورحسینی و زینبی با تأکید بر اصول و ارزش‌های خاندان عصمت و طهارت (ع)، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیرة ائمه معصومین به ویژه پیام‌آور عاشورا حضرت زینب کبری (س)، گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار بر‌تر فرهنگی هنری در زمینة سیره، شخصیت و معارف حضرت زینب (س) وکمک به انتشار گسترده‌تر این آثار، ایجاد رقابت سالم به منظور کشف و شناسایی استعداد‌های برتر فعالان آوا‌ها و سرود‌ها در حوزه معارف اسلامی در کشور و معرفی و شناسایی بعد نشاط زندگی خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام به ویژه حضرت زینب (س) برگزار می‌شود.

این مقام مسئول گفت : موضوعات مرتبط پیرامون زندگی و ابعاد مختلف شخصیت مادر عاشورا و اسوه مقاومت و شجاعت حضرت زینب (س) و همچنین پیرامون ویژگی‌های آن بانوی حماسه‌ساز در پیوند با واقعة عاشورای حسینی و رویداد‌های پس از آن با محور‌های ابعاد شخصیتی و رفتاری حضرت زینب (سلام الله علیها) ٢-٢-نگاه زیبا شناختی حضرت زینب (سلام الله علیها)، بصیرت ، شجاعت و ظلم ستیزی حضرت زینب (سلام الله علیها) و مدیریت جهادی و مسؤولیت پذیری حضرت زینب (سلام الله علیها) به عنوان محور‌های این جشنواره اعلام شده است.

 به گفته معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، این جشنواره در بخش‌های سرود گروهی و انفرادی «آوا، مدیحه و ابتهال» اجرا می‌شود و ارسال آثار به سه زبان فارسی، ترکی و عربی می‌باشد.

 قاسمی خاطرنشان کرد: آخرین مهلت ارسال آثار پایان بهمن امسال اعلام شده است ، زمان برگزاری مرحله نهایی به صورت اجرای حضوری ١٥ اسفند ماه امسال و زمان اختتامیه و اهداء جوائز ١٦ اسفند ماه مصادف با شب ولادت حضرت امام محمدباقر (علیه السلام) در فرهنگسرای امام خمینی (ره) خواهد بود.

انتهای پیام /ک 

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان جشنواره شکوه شکیبایی با محوریت آوا‌ها و سرود‌ها را برگزار می‌کند

 

نظر شما