شناسهٔ خبر: 31171142 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

فعال دانشجویی خواستار شد:

پاسخ مناسب به حادثه تروریستی زاهدان /پاکستان پناهگاه تروریست‌هاست

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی علوم پزشکی زابل گفت: اگر پاسخ مناسبی به این نوع حرکات کورکورانه و ابلهانه داده نشود تکرار این نوع حوادث امری طبیعی است.

صاحب‌خبر -

فرشاد آشنود در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشجویی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا اظهار کرد: حمله تروریستی دیروز گروهک جیش‌الظلم که در فاصله دو روز بعد حماسه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ صورت گرفت بدون شک پیام‌آور حجم کینه‌ها  و عقده‌های سرکوب شده و دیرینه دشمنان این انقلاب و ملت است اما در این خصوص بد نیست به این نکات نیز توجه شود که غالباً این مواردی که عرض می‌کنم مورد غفلت قرار می‌گیرد.

وی افزود: کشور همسایه ما یعنی پاکستان سال‌هاست که مأمن مناسبی برای فعالیت‌های گروه‌های تروریستی مختلف شده است و بی‌کفایتی این کشور در کنترل و نابودی این گروهک‌ها در طول زمان آسیب‌های جبران ناپذیری را به کشور عزیزمان وارد کرده است.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زابل ادامه داد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در شرایطی که ایران اسلامی در مقابل هیچ‌یک از ابرقدرت‌های شرق و غرب سر خم نمی‌کند، نباید اجازه بدهیم که این نوع فعالیت‌ها از سوی گروهک‌های کوچک و ناچیز تکفیری به ما صدمه وارد کند، در این شرایط ما باید با استفاده از دیپلماسی که این دولت نیز کباده آن را با سروصدای زیادی به دوش می‌کشد، کشور پاکستان را در موقعیتی قرار دهیم که جلوی این گونه فعالیت‌های تروریستی را بگیرد و یا در صورت عدم توانایی، حفظ امنیت بخش‌هایی از پاکستان را که تبدیل به پناهگاه امن گروهک‌های تروریستی شده به ایران واگذار کند.

آشنود افزود: اما چیزی که مشخص است بی‌شک اگر پاسخ مناسبی به این نوع حرکات کورکورانه و ابلهانه داده نشود، تکرار این نوع حوادث  امری طبیعی و غیر قابل انکار است.

انتهای پیام/4123/پ

نظر شما