شناسهٔ خبر: 31171113 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

رئیس پارک علم و فناوری گیلان:

مرکز نوآوری صنایع خلاق در گیلان راه‌اندازی می شود

انزلی- رئیس پارک علم و فناوری گیلان با تأکید برلزوم توجه به آموزش برای بهره‌برداری بهتر از ایده‌های نوین، گفت: مرکز نوآوری صنایع خلاق در قالب شهر خلاق و فناوری‌های نرم راه‌اندازی می شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، علی باستی ظهر پنجشنبه در مراسم تجلیل از ایده‌های برتر که در بندرانزلی برگزار شد، اظهارکرد: داشتن سرمایه و دارایی در دنیا برای انجام یک فعالیت کافی نبوده بلکه امروزه داشتن دارایی‌های فکری نشان‌دهنده جایگاه شرکت‌ها است.

وی با بیان اینکه شرکت‌های بزرگی همانند «گوگل» و «آی بی ام» با ایده‌های خلاقانه فعالیت خود را آغاز کرده‌ و به این جایگاه رسیده‌اند، افزود: هر مجموعه‌ای برای دوام به ایده و خلاقیت نیاز دارد امروزه ایده‌ها دارایی‌های ناملموس به شمار می روند.

باستی با تاکید بر لزوم توجه به آموزش برای بهره‌برداری بهتر و بیشتر از ایده‌های نوین، تصریح‌کرد: ثبت اختراع بعد از ارائه ایده کمک می‌کند تا ایده مورد نظر در اختیار سرمایه‌گذار قرار گرفته و یا در راستای راه اندازی کسب و کار جدید استفاده شود.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان در ادامه بیان‌کرد: پارک علم و فناوری گیلان حمایت‌های لازم در بخش‌های زیر ساختی، فضای فیزیکی، فضای کسب و کار، اینترنت و دسترسی به اطلاعات، بازاریابی و کمک به شبکه سازی و آموزش و مباحث حقوقی را در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر تلاش می کنیم تا بتوانیم مرکز نوآوری صنایع خلاق در قالب شهر خلاق و فناوری‌های نرم را در گیلان راه اندازی کنیم.

نظر شما