شناسهٔ خبر: 31171081 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

سعید اسدی: مسئله دستفروشان اطراف تئاتر شهر در انتظار دستور شورای شهر است

مدیر تئاتر شهر در حاشیه نشست پیشخوان ملی تئاتر فجر در جمع خبرنگار گفت مسئله دستفروشان تئاتر فجر در انتظار دستور شورای شهر است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، سعید اسدی، مدیر تئاتر شهر، در حاشیه پیشخوان جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر و در جمع خبرنگاران، درباره وضعیت ساماندهی دستفروشان پیرامون مجموعه،ضمن تأیید سخنان شهردار منطقه و تلاش‌های وی در این باره گفت: «شهردار منطقه 11 اعلام کرده که حکم قضایی انتقال و ساماندهی دستفروشان گرفته شده؛ ولی شورای تأمین شهر تهران باید مجوز لازم برای این امر را بدهد که شورا نیز بنا به دلایلی که دارند هنوز در حال بررسی وضعیت هستند.»

 

وی از برنامه استقرار دستفروشان در خیابان برادران مظفر و کوچه سرمد گفت و افزود نحوه استقرار دستفروش‌ها نشان از شکلی سازمان یافته دارد. وی در همین راستا گفت: «شهرداری چند برخوردی که داشته با مقاومت دستفروشان مواجه شده است، به همین دلیل شهرداری برای اینکه در ایام جشنواره تنشی ایجاد نشود با دقت بیشتری عمل می کند.»

مدیر بخش بین الملل سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره فقدان بالانویس در آثار خارجی، مخصوصاً نمایش «خورشید از حلب طلوع می کند» گفت: کوروش زارعی معتقد است ماجرای نمایش برای مخاطبان آشنا است، لذا از بالانویس استفاده نشود. ما تأکید می کنیم گروه هایی که وارد مسابقه بین‌الملل می‌شوند باید اثر خود را ترجمه کنند؛ ولی برخی گروه‌ها اعلام می‌کنند هزینه ترجمه را ندارند.»

اسدی درباره دلایل اجرا نشدن نمایش «گذرگاه» از کشور فرانسه که قرار بود در سالن عباس جوانمرد خانه تئاتر به صحنه رود، اعلام کرد: «نمایش «گذرگاه» مشکلی برای ترخیص بار در مرز بازرگان داشت که این امر اجرای نمایش را با تأخیر مواجه کرد. مشکل حل شد و بار این نمایش امروز به تهران رسیده و ست‌آپ دکور آغاز و از فردا شب اجرای نمایش «گذرگاه» آغاز می‌شود. این نمایش تا سه روز پس از اتمام جشنواره فجر به اجرایش ادامه می‌دهد.»

انتهای پیام/

نظر شما