شناسهٔ خبر: 31171043 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: پارسینه | لینک خبر

تأکید اردوغان بر ضرورت تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه

رئیس جمهور ترکیه بر ضرورت تشکیل هر چه سریعتر کمیته قانون اساسی سوریه تأکید کرد.

صاحب‌خبر - «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (پنجشنبه) در دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه تأکید کرد، موانع در مسیر تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه باید هر چه سریعتر برطرف شود.

وی افزود، «خروج نیرو‌های آمریکا از سوریه آزمون بسیار مهمی خواهد بود... هر چند هنوز عدم قطعیتی درباره این موضوع وجود دارد».

اردوغان در ادامه تأکید کرد: «در حال حاضر تلاش‌های مشترک ما در میدان نبرد در سوریه بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد... بدون از بین بردن تروریست‌ها و تضمین کنترل تمام بخش‌های این کشور توسط نیرو‌های سوری نمی‌توان ثبات را در سوریه برقرار کرد».

وی تصریح کرد: «از بین بردن ساختار‌های تروریستی در سوریه اهمیت بسیاری دارد و در این رابطه، ترکیه و روسیه باید همکاری سازمان‌دهی شده‌ای داشته باشند».

رئیس‌جمهور ترکیه گفت: «تا زمانی که مناطق شرقی رود فرات از وجود گروه‌های مسلح کرد پاکسازی نشود، ثبات در سوریه محقق نخواهد شد».اردوغان علاوه بر این، در دیدار با پوتین به فشار‌های آمریکا در رابطه با خرید سامانه‌های «اس-۴۰۰» از روسیه صحبت کرد و گفت: «در رابطه با سامانه‌های اس-۴۰۰، همه می‌دانند که آمریکا فشار زیادی در رابطه با این موضوع اعمال کرده است».

دیدار دوجانبه رئیس‌جمهور ترکیه با پوتین در شهر سوچی روسیه پس از دیدار یک ساعته با «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران آغاز شده است.

نظر شما