شناسهٔ خبر: 31171021 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

افق‌های روشن در پیش‌روی موسیقی خراسان شمالی

سرپرست معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی دارای پتانسیل موسیقی در کشور است.

صاحب‌خبر -

ابوالحسن حیدری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه وجود جشنواره‌های موسیقی از مطالبات مردم استان است، ادامه داد: سرانه استقبال مردم استان از جشنواره‌های موسیقی و هرگونه فعالیت‌های مرتبط با موسیقی چشمگیر بوده است و این نشان می‌دهد که حمایت از موسیقی استان از مطالبات مردم است.

به گفته وی موسیقی مقامی در استان پیشینه طولانی مدتی دارد و این مسئله موجب شده است تا در سطح کشور و بین‌المللی موسیقی استان حرفی برای گفتن داشته باشد.

حیدری عنوان کرد: به دلیل حمایت مردم استان از موسیقی اولویت اول اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز حمایت از موسیقی‌های بومی است و تاکنون برنامه‌های زیادی در استان برگزار شده است.

سرپرست معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اظهار کرد: بخش عمده ظرفیت موسیقی استان جوانان هستند که پتانسیل بسیار خوبی در این بخش وجود دارد و باید مورد اهمیت قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه ۱۳ آموزشگاه آزاد موسیقی در استان فعالیت می‌کنند، تاکید کرد: در کنار حمایت‌های مالی افزایش توان فنی نیز در دستور کار است که با توجه به وجود پتانسیل‌های مناسب در علاقه مندان به موسیقی استان باید موضوع آموزش نیز مورد توجه قرار بگیرد.

حیدری بیان کرد: هدف این است که تبادل موسیقی در شهرستان‌های استان نیز وجود داشته باشد و گروه‌هایی که در مرکز استان اجرا دارند به شهرستان‌های دیگر نیز سفر کنند تا شرایط استفاده از موسیقی استان نیز به صورت یکسان فراهم شود.

وی در رابطه با برنامه‌های اصلی سال ۹۸ در حوزه موسیقی استان، بیان کرد: ایجاد هفته‌های موسیقی در استان از مهمترین برنامه‌های این حوزه است که از ابتدای سال ۹۸ شروع خواهد شد.


انتهای پیام

نظر شما