شناسهٔ خبر: 31171019 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه دنیای اقتصاد | لینک خبر

زاکانی: دشمن دنبال ناامیدی مردم است

تسنیم : نماینده سابق مردم تهران در مجلس گفت: مقام معظم رهبری بیان کردند اقتصاد مقاومتی همان اقتصاد مردمی است درحالی که اقتصاد امروز ما اقتصادی مردمی نیست.

صاحب‌خبر -

علیرضا زاکانی امروز در مجمع بسیج استان کرمان که با حضور سردار ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان و زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس برگزار شد، با بیان اینکه چهل سالگی انقلاب اسلامی را جشن گرفتیم، اظهار داشت: از کاستی‌های گذشته که ‌در طول این راه داشته‌ایم ‌درس می‌گیریم و برای آینده از تجربیات گذشته استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به تعبیر مقام معظم رهبری پنج مرحله دارد که تنها دو مرحله آن محقق شده است بیان کرد: در این مسیر گام‌هایی برداشته شده است، در محقق شدن گام‌های بعدی باید تلاش کنیم.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه کشورهای مستکبر برای ما مشکلاتی ایجاد و در دستیابی به این آرمان‌ها ما را با مشکل روبه‌رو کرده‌اند، گفت: باید حرکت جدی را در دستور کار قرار بدهیم تا گام‌های اساسی در این نظام برداشته و کشور در سطوح مختلف اصلاح شود. جمهوری اسلامی با نظام‌های لیبرال در تقابل است.

زاکانی با بیان اینکه الگو اقتصاد باز در ایران جواب‌گو نیست و روز به روز وضعیت مردم را بدتر می‌کند، تصریح کرد: یاد گرفتیم هر جا که به فرمایشات مقام معظم رهبری عمل کردیم و هدف خود را خدمت به مردم قرار دادیم، موفق شدیم و پیروز میدان بودیم و در مقابل هر‌جا که سستی و تنبلی نشان دادیم کشور را از اهدافش دور کردیم.

وی با اشاره به اینکه در مردم‌سالاری دینی مردم حقوقی دارند، افزود: مقام معظم رهبری بیان کردند اقتصاد مقاومتی همان اقتصاد مردمی است درحالی که اقتصاد امروز ما اقتصادی مردمی نیست.

وی ادامه داد: عملکرد دشمن ناامیدی مردم است و تلاش می‌کند نیازهای کاذب ایجاد کرده، دستاوردهای انقلاب را کم رنگ کند، نظام را ناکارآمد به مردم معرفی کرده و در مواردی یک ارزش را ضدارزش‌ معرفی ‌کند.‌

نماینده سابق مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه مشکل ما این است به وظیفه خود عمل نمی‌کنیم و انتظار داریم مردم کاستی‌ها و ضعف‌ها را بپذیرند، افزود: معرفت و بصیرت از اوایل انقلاب بیشتر شده اما نسبت به نیاز جامعه بسیار کم است.

زاکانی با بیان اینکه باید وحدت، معنویت، آزادی، عدالت، عقلانیت، ‌معرفت، ‌امنیت و ... سرلوحه کار و عملکرد ما قرار گیرد تا پیروز شویم و آن زمان است که به‌جای دنیاطلبی به‌دنبال توسعه و پیشرفت خواهیم رفت، افزود: باید مواظب فتنه‌های آینده باشیم که اصل این فتنه تقابل مردم با نظام است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس با بیان اینکه مراقب باشیم وارد جریان‌های جناحی نشویم، امکانات را فراهم کنیم و مطالبات کاذب را حذف کنیم گفت: تمام ظرفیت‌ها باید در راستا الگوسازی قرار بگیرند و وظیفه اول‌ ما جهاد تبیین و روشن‌سازی است. وظیفه ‌دوم ما جهاد همکاری و خدمت‌گذاری است. وظیفه سوم ما جهاد پیشرفت‌جویی است و باید تمام سعی خود را در کار و کوشش قرار دهیم.

 

نظر شما