شناسهٔ خبر: 31171000 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: صبحانه آنلاین | لینک خبر

ریپ زدن گروه خودرویی در جاده تالار شیشه‌ای +نمودار

گروه خودرویی در آخرین هفته بهمن ماه با روند منفی معامله شدند و به غیر از چند گروه قطعه سازها که به دلیل تجدید ارزیابی مورد توجه بودند و رشد قیمتی داشتند سایر نمادهای این گروه با اُفت قیمت مواجه شدند.

صاحب‌خبر -
به گزارش صبحانه،معاملات گروه خودرویی در آخرین هفته بهمن ماه  با روند منفی انجام شد و با توجه به اینکه به پایان سال نزدیک می شویم و با وجود تعطیلی پشت سر هم در هفته جاری شاهد معاملات ضعیف در اغلب نمادهای این گروه بودیم و به غیر از چند گروه قطعه سازها که به دلیل تجدید ارزیابی مورد توجه بودند و رشد قیمتی داشتند سایر نمادهای گروه خودرویی با اُفت قیمت مواجه شدند.

به علاوه شرایط معاملات در بازار سرمایه و گروه خودرویی فعلا با روند منفی ادامه دارد و پیش بینی می شود روند فعلی در روزهای آتی نیز تغییری نکند.

روند معامله ۵ گروه سایپا، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو به شرح زیر است:

*سایپا (خساپا)

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۳ هزار و ۴۹ سهم در انتهای هفته گذشته به ۳ هزار و ۶۴۰ سهم رشد کرد و حجم از ۳۸ میلیون و ۲۹۸ سهم با افزایش به ۴۸ میلیون و ۵۴ سهم رسید.

در ابتدای هفته این با رشد ۰.۷۴ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته متوقف و به روند نزولی ۲.۹۲ درصدی رسید.
 

*ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت یک هزار و ۵۵۶ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۱۵۹ سهم کاهش یافت و حجم از ۱۳ میلیون و ۸۳۲ سهم با اُفت به ۱۰ میلیون ۳۲۸ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند مثبت ۲.۶۱ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به کاهش ۲.۵ درصدی رسید.
 
ریپ زدن گروه خودرویی در جاده تالار شیشه‌ای +نمودار

*زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت یک هزار و ۲۲۰ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۵۲۳ سهم رشد کرد و حجم از ۱۶ میلیون و ۴۷۲ سهم با روند صعودی به ۲۱ میلیون و ۴۸۶ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۰.۴۳ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به اُفت ۲.۲۳ درصدی رسید.
 
ریپ زدن گروه خودرویی در جاده تالار شیشه‌ای +نمودار

*سایپا دیزل (خکاوه)

سهام گروه سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.
 
ریپ زدن گروه خودرویی در جاده تالار شیشه‌ای +نمودار

*پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت یک هزار و ۴۹ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۲۲۷ سهم افزایش یافت و حجم از ۱۴ میلیون و ۷۷۹ سهم با رشد به ۱۶ میلیون و ۹ رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۰.۷۶ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته متوقف و به کاهش ۲.۲۵ درصدی رسید.
 
ریپ زدن گروه خودرویی در جاده تالار شیشه‌ای +نمودار

*گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۶۰۹ سهم در ابتدای هفته به ۶۲۵ سهم در پایان هفته افزایش یافت و حجم از ۱۲ میلیون و ۶۵۲ با رشد به ۱۳ میلیون و ۱۸۴ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم بدون تغییر که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد ۰.۱ درصدی رسید.
 
ریپ زدن گروه خودرویی در جاده تالار شیشه‌ای +نمودار

*ایران خودرو دیزل (خاور)

سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.
 
ریپ زدن گروه خودرویی در جاده تالار شیشه‌ای +نمودار

همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: معاملات در گروه خودرویی با روند منفی انجام شد و با توجه به اینکه به پایان سال نزدیک می شویم و با وجود تعطیلی پشت سر هم در هفته جاری شاهد معاملات ضعیف در اغلب نمادهای این گروه بودیم.

وی در ادامه افزود: در آخرین هفته بهمن ماه به غیر از چند گروه قطعه سازها که به دلیل تجدید ارزیابی مورد توجه بودند و رشد قیمتی داشتند سایر نمادهای گروه خودرویی با اُفت قیمت مواجه شدند.
 
این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: شرایط معاملات در بازار سرمایه فعلا با روند منفی ادامه دارد و پیش بینی می شود روند فعلی در روزهای آتی نیز تغییری نکند./میزان

نظر شما