شناسهٔ خبر: 31170970 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

بارش برف از فردا مناطق مرکزی و جنوبی اردبیل را فرا می‌گیرد

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: بارش برف از فردا جمعه مناطق مرکزی و جنوبی استان اردبیل را فرا می‌گیرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، علی دولتی مهر، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهند از فردا سامانه جدیدی وارد منطقه شده و تا اوایل هفته آینده موجب ناپایداری در سطح استان اردبیل می‌شود.

وی تصریح کرد: آسمان استان اردبیل از روز جمعه بتدریج ابری همراه با وزش باد و شروع بارش ازحوالی ظهر جمعه درمناطقی از استان و گسترش آن از عصر به کلیه مناطق استان خواهد بود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل از آغاز بارش برف از جمعه شب در مناطق مرکزی و جنوبی استان اردبیل خبر داد و بیان کرد: اوج بارش جمعه شب تا قبل ازظهر روز شنبه و کاهش دمای هوا از عصر جمعه و تداوم هوای سرد تا روز دوشنبه ۲۹ بهمن ماه خواهد بود.

دولتی مهر گفت: حجم بارش قابل انتظار در شمال استان ۳ تا ۸ میلیمتر باران و در مناطق مرکزی و جنوبی استان ۲ تا ۸ سانتیمتر برف و در مناطق کوهستانی استان ۱۰ تا ۳۰ سانتیمتر برف می‌باشد.

وی افزود: به سبب کاهش دید بر اثر کولاک و مه در مناطق کوهستانی سبلان (آلوارس، موئیل و گردنه صائین)، کوه‌های باغرو (گردنه بودالالو، گردنه اسالم و آغ داغ خورش رستم) و با شدت متوسط در صلوات داغی (گردنه لنگان)، خروسلو داغی (قره آغاج)، اختلال در تردد وسائل نقلیه در ایام مذکور دور از انتظار نیست.

انتهای پیام/ح

تداوم هوای سرد در استان اردبیل

برچسب‌ها:

نظر شما