شناسهٔ خبر: 31170925 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

بحران مالی نشریه های هرمزگان را به تعطیلی می کشاند

بندرعباس- ایرنا- رییس انجمن صنفی کارفرمایی مطبوعات هرمزگان گفت: با فرا رسیدن پایان سال، عمده مطالبه نشریه های استان نزد واحدهای مالی و ذیحسابی اداره های دولتی می باشد و با اختصاص نیافتن بودجه مسدود شده که این بحران مالی نشریه های استان را به تعطیلی می کشاند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، فروغ مسلم زاده عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با انتقاد از پرداخت نشدن به موقع طلب های قانونی نشریه های استان اظهارداشت: با توجه به اینکه چند هفته تا بسته شدن حساب های مالی اداره های دولتی باقی نمانده، 70 درصد هزینه ها پرداخت نشده است.
این فعال رسانه ای در هرمزگان خاطر نشان کرد: بی توجهی به مشکلات اقتصادی نشریه های خودگران و مستقل در سال جدید بحران حذف و یا تعطیلی را به همراه دارد تا جایی که دیگر نمی توان این نشریه های ورشکسته را جانی دوباره بخشید.
وی بیان داشت: گرانی کاغذ، افزایش هزینه های چاپ، دستمزد کارکنان و پرداخت نشدن هزینه های نشریات از سوی دستگاه های دولتی، فشارهای بسیاری بر مدیران رسانه ها در چند سال اخیر وارد کرده است.
رییس انجمن صنفی کارفرمایی مطبوعات هرمزگان ابراز داشت: اگر طلب های مالی به موقع و یک ماهه پرداخت می شد قسمتی از فشارهای اقتصادی و بدهی های عقب افتاده مدیران رسانه های استان کم می شد و آن ها با آرامش بیشتری به اخبار و گزارش های تولیدی می پرداختند.
مسلم زاده با اشاره به اینکه چاپخانه ها در سال جاری هزینه های خود را افزایش داده اند اظهارداشت: در این خصوص بسیاری از رسانه های مکتوب با مشکلات زیادی مواجه شده اند که امیدواریم با پیگیری های استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد هرمزگان، چاپخانه ای برای تسریع در انتشار نشریه های استان راه اندازی شود.
9944 /6048

نظر شما