شناسهٔ خبر: 31170664 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

پدرخوانده قاچاق کوکائین در آستانه حبس ابد

اِل چاپو، پدرخوانده بزرگ‌ترین باند قاچاق مواد مخدر جهان توسط دادگاهی در نیویورک مجرم شناخته شد و به احتمال زیاد با حکم حبس ابد مواجه خواهد شد.

صاحب‌خبر -

اِل چاپو، پدرخوانده بزرگ‌ترین باند قاچاق مواد مخدر جهان توسط دادگاهی در نیویورک مجرم شناخته شد و به احتمال زیاد با حکم حبس ابد مواجه خواهد شد.

خوآکین گوزمان معروف به اِل چاپو، رهبر یک کارتل بزرگ موادمخدر موسوم به «سینالوآ» در مکزیک که پس از دستگیری به آمریکا تحویل داده شده بود، توسط دادگاهی در نیویورک در ۱۰ مورد اتهامی از جمله توزیع هروئین و کوکائین در آمریکا، پول‌شویی و اداره کسب و کاری تبهکارانه، مجرم شناخته شد.

او پیشتر بارها توسط پلیس مکزیک دستگیر شده بود ولی هر بار با ترفندهای مختلفی از جمله پرداخت رشوه، حمله مسلحانه افرادش و نیز حفر تونل از زندان گریخته بود.

او آخرین بار در ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی توسط پلیس مکزیک دستگیر و بنا به درخواست آمریکا به این کشور تحویل داده شد.

گوزمان در حال حاضر ۶۱ سال سن دارد و از ۲۰ سال پیش هدایت باند سینالوآ را برعهده داشته است. ثروت او بیش از ۱ میلیارد دلار برآورد شده و آمریکا برای بازداشت و تحویل او ۵ میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.

پس از ۱۱ هفته برگزاری دادگاه، اعضای هیات ‌منصفه در بروکلین نیویورک که مدتهاست از بیم حملات افراد تحت امر اِل چاپو تحت مراقبت‌های ویژه پلیس قرار دارند، روز سه‌شنبه به طور ناشناس ال چاپو را در تمام موارد اتهامی مجرم شناختند.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند، او در نهایت به گذراندن حبس ابد محکوم شود.

برچسب‌ها:

نظر شما