شناسهٔ خبر: 31170592 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

مراسم اختتامیه جشنواره ملی آیات مطبوعات و رسانه در آذربایجان‌غربی برگزار شد

مدیر کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور گفت: رسانه‌ها وظیفه دارند در راستای ترویج و توسعه فرهنگ قرانی قلم بزنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، امیرنیا در مراسم اختتامیه جشنواره ملی آیات مطبوعات و رسانه در آذربایجان‌غربی که در خانه مطبوعات برگزار شد با تاکید بر اینکه نقش رسانه‌ها در ترویج و توسعه فرهنگ قرانی غیر قابل انکار است افزود: هدف اصلی جشنواره ملی آیات و رسانه‌ها قدم برداشتن در راستای ترویج و توسعه فرهنگ غنی قرآن است که رسانه‌ها نیز وظیفه خطیری در این راستا دارند.

وی ادامه داد: قرآن گران قدرترین میراث فرهنگی جهان بشریت و یادگار مهربانی‌ها اس و فرهنگ غنی اسلامی دارای بزرگترین منبع شناختی به نام قرآن بوده و اسلام به عنوان مجموعه‌ای از معارف قدسی اصالتاً از سنخ پیام است.

وی با اشاره به وجود وسایل ارتباطی بی شمار در جهان امروز خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم جشنواره ملی آیات با محتوای مفاهیم قرآنی ضمن تقویت جریان اطلاع رسانی موجب ترغیب اصحاب رسانه و قلم می‌شود.

مدیر کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: این جشنواره برای نخستین بار توانسته از نظر کمی و کیفی علی رغم محدودیت‌ها در جهت تحقق اهداف عالی عالی نظام اسلامی درچهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گام بردارد.

وی ادامه داد: قرآن باید مبدا و انتهای آمال اصحاب رسانه قرار گیرد و اصحاب رسانه از این طریق چالش‌های جامعه و خانواده را رفع کنند.

انتهای پیام

نظر شما