شناسهٔ خبر: 31170556 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

معاون وزیر علوم خبر داد:

حضور بیش از ۴ هزار کانون فرهنگی فعال دانشجویی در دانشگاه ها

معاون فرهنگی وزیر علوم گفت: تعداد ۷۳۰۰ کانون فرهنگی دانشجویی در سامانه وزارت علوم ثبت شده ولی تعداد کانون های فرهنگی فعال دانشجویی ۴۲۶۲ است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با بیستمین سال تاسیس کانون های فرهنگی، هنری، دینی  واجتماعی دانشجویان سراسر کشور؛ پوستر هفتمین جشنواره ملی رویش در سالن کنفرانس مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رونمایی شد.

غلامرضا غفاری در زمینه فعالیت کانون ها در جشنواره گفت: کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشجویان کشور یکی از بزرگ ترین و گسترده ترین اجتماعات دانشجویی است که در ۴ زمینه فعالیت اصلی و در ۳۲ موضوع تخصصی در دانشگاه ها به صورت قانونمند و بر اساس آیین نامه مصوب به فعالیت داوطلبانه می پردازند.

وی ادامه داد: هفتمین جشنواره ملی رویش عصاره دستاوردها و توانمندی های این مجموعه های فعال و داوطلب دانشجویی است که در بخش های رقابتی و غیر رقابتی و به نوعی خروجی جشنواره های رویش دانشگاهی است که تا کنون برگزار و در سامانه وزارت علوم ثبت شده است.

معاون فرهنگی وزارت علوم یادآورشد: این فعالیت ها به شناخت توانمندی ها و استعدادهای دانشجویان کمک می کند و آن ها را به سمت رشد در زمینه های مهارتی لازم در جامعه سوق می دهد. یکی از مهم ترین عرصه های فعالیت فرهنگی در دانشگاه ها کانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشجویان هستند که به دلیل تنوع و تکثر موضوعات فعالیت قابل توجه اند و در یک مقیاس ملی جشنواره را تجربه می کنند.

وی ادامه داد: افزایش اقبال و همکاری دانشجویان به نوعی اثرگذاری این فعالیت ها نشان می دهد. تا به حال ۸۶ جشنواره رویش در داخل دانشگاه ها برگزار شده است. تعداد کل کانون های فرهنگی دانشجویان ۷۳۰۰ در سامانه وزارت علوم ثبت شده، ولی کانون های فرهنگی فعال دانشجویی تعداد ۴۲۶۲ هستند.

غفاری افزود: تا کنون تعداد ۱۱۳۲ اثر در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری در سامانه جشنواره ملی رویش ثبت شده و تعداد ۹۶ طرح و ایده دانشجویی به جشنواره ارسال شده است.

وی درباره زمان و مکان برگزاری جشنواره گفت: با توجه به درخواست دانشگاه ها برای مهلت بیشتر جهت برگزاری جشنواره رویش دانشگاهی، زمان بیشتر برای ثبت آثار و دستاوردهای کانون های فرهنگی در سامانه جشنواره ملی اختصاص داده و در تلاش هستیم زمان بندی مناسبی را در نظر بگیریم.

وی تاکید کرد: یقیناً در نیم سال دوم تحصیلی ۱۳۹۷ ـ ۱۳۹۸ این جشنواره برگزار خواهد شد و زمان دقیق این جشنواره متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در مورد تفاوت های این جشنواره با سایر جشنواره ها افزود: هشتاد و شش جشنواره رویش در دانشگاه ها برگزار شده است که نسبت به سال های گذشته در فضایی متنوع با اراده و علاقه قویتری انجام گرفته و منجر به زمینه سازی برای برگزاری هفتمین رویش به عنوان نقطه عطف رویش ها شده است.

براساس این گزارش، هفتمین جشنواره ملی رویش به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و حمایت مادی و معنوی و همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و حضور و مشارکت دانشگاه های دولتی و غیر دولتی برگزار خواهد شد.

نظر شما