شناسهٔ خبر: 31170494 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: بانی‌فیلم | لینک خبر

دو جایزه برای «بنفشه آفریقایی» در جشنواره وزول

صاحب‌خبر -

مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه افریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، به عنوان تنها نماینده ایران به بیست و پنجمین جشنواره آسیایی وزول راه یافت و موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.
به گزارش رسیده، «بنفشه افریقایی» در بخش مسابقه این جشنواره حضور داشت و موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و همچنین جایزه بهترین فیلم از نگاه دانش آموزان شد. فاطمه معتمدآریا، بازیگر فیلم نیز در این سفر حضور داشت.
فیلم داستان «شکو»، زنی میانسال است که متوجه می شود همسر اولش فریدون توسط فرزندانشان به خانه سالمندان منتقل شده است. او به همراهی همسر دومش رضا تصمیم می گیرند تا مرد را به خانه خود بیاورند. با حضور فریدون در خانه، رابطه شکو و فریدون تغییراتی میکند که در زندگی با رضا هم تاثیر میگذارد و اتفاقات تازه ای در زندگی هر سه رخ می دهد.
مونا زندی حقیقی پیش از این با فیلم «عصر جمعه» در جشنواره وزول حضور داشت و جایزه بهترین کارگردانی این جشنواره را از آن خود کرد.
شهر وزول فرانسه از سوم تا دوازدهم فوریه میزبان این جشنواره برای سینمای آسیا بود و اختتامیه این جشنواره سه شنبه شب گذشته برگزار شد.

اشتراک گذاری در:

نظر شما