شناسهٔ خبر: 31133468 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

«مسخره‌باز»ی با شهوتِ «متفاوت دیده‌شدن»

رفتار بچه‌گانه‌ای که صرفا ناشی از شهوتِ «متفاوت دیده شدن» می‌آید. کسانی که احساس کوچکی می‌کنند، فکر می‌کند باید جیغ بنفش بکشند تا دیده شوند.

صاحب‌خبر -

به گزارش مشرق، «مصطفی جلالی فخر» منتقد سینما در صفحه اینستاگرامش نوشت:

مسخره باز فیلم خوبی نیست. کارگردان می‌کوشد با شکست حداکثری و البته ناکام قواعد، متفاوت جلوه کند. این فیلم مورد اقبال منتقدان و تماشاگران قرار نگرفت اما به دلایل غیرقابل درکی توسط هیئت داوران در دو بخش «نوعی نگاه» و «هنر و تجربه» برگزیده می‌شود. «همایون غنی‌زاده» جایزه اولی را دوست نداشت و به جای خود یک مهاجر افغان را فرستاد. اما از دومی خوشش آمد و روی سن رفت.

بیشتر بخوانیم:

اسم «مسخره باز» برازنده شماست!

تخیلات سینمایی یک جوان 39 ساله؛ دقیقه‌ای چند؟ + عکس

روزنامچه فجر ۴: فمینیسم مشکوک به حمایت سفارت‌خانه‌ها +عکس

رفتار بچه‌گانه‌ای که صرفاً ناشی از شهوتِ «متفاوت دیده شدن» می‌آید. کسانی که احساس کوچکی می‌کنند، فکر می‌کند باید جیغ بنفش بکشند تا دیده شوند. همکارمان «مهرزاد دانش»، رفتار خام‌دستانه‌ی او را «لوس‌بازی زننده‌ی جوانک تازه‌کار» دانست. اما خوب بود به آن روی سکه هم توجه می‌کرد. وقتی هیئت داوران به فیلمی در این حد بی‌ربط و آشفته جایزه می‌دهد، اثر اشتباهیِ یک «آدمِ اشتباهی» را برگزیده‌اند و چنین تبعاتی هم قابل پیش‌بینی‌ست. فیلم به شدت شبیه سازنده‌اش شده و حدس اینکه خودش هم دوست دارد به هر قیمتی غیرعادی جلوه کند، کار سختی نبود.

نظر شما