شناسهٔ خبر: 31127601 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

انتشار منشور اخلاقی «ائتلاف برای فردا» در انتخابات اتاق‌های بازرگانی کشور

نهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور یازدهم اسفند ماه برگزار خواهد شد. به این منظور منشور اخلاقی «ائتلاف برای فردا» منتشر شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش کارخانه آنلاین، یازدهم اسفند ماه، نهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور برگزار خواهد شد. انتخابات نشانه بالندگی و احترام به آراء ذی‌نفعان اصلی هر نهادی است. اما روی دیگر این سکه رقابت‌های پیدا و پنهانی است که میان نامزدها و گروه‌های انتخاباتی رخ می‌دهد که اگر چارچوب اخلاقی مشخصی بر آن حاکم نباشد، موجب لطمه به این فرایند مهم و نتایج آن خواهد شد.

به گزارش دبیرخانه‌ی «ائتلاف برای ایران»، بر کلیه کسانی که پای در عرصه‌ی انتخابات می‌گذارند، واجب است که پایبند چارچوب اخلاقی و آداب رقابت انتخاباتی باشند. از این روی «ائتلاف برای فردا» با امید به اینکه حفظ ارزش‌های اخلاقی سرلوحه رفتار و گفتار نامزدها در این انتخابات باشد، منشور اخلاقی خود را به شرح زیر منتشر کرد:

منشور اخلاقی

ما، نامزدهای «ائتلاف برای فردا» در آستانه انتخابات دوره نهم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران وظیفه خود می‌دانیم که برای حفظ و ترویج اصول اخلاقی، پایبندی خود و کارکنان ستادهای انتخاباتی خود را به اصول زیر اعلام و تعهد کنیم:

1- در معرفی خود، پیشینه‌ی تحصیلی و حرفه‌ای خود با صداقت و بدون مبالغه عمل خواهیم کرد.

2- در اعلام وعده‌ها و برنامه‌های انتخاباتی ائتلاف اغراق نخواهیم کرد.

3- در برنامه‌های تبلیغاتی و انتخاباتی، تخریب رقبا و سایر نامزدها و گروه‌ها را ناپسند می‌شماریم و از آن پرهیز خواهیم کرد. تلاش ما این خواهد بود که به جای نفی دیگران، بر تبیین نظرات و برنامه‌های خود متمرکز باشیم.

4- از تجسس در احوال شخصی سایر نامزدها خودداری و آن را تقبیح می‌کنیم. هرگونه تلاش برای حذف رقبا از طریق پرونده سازی را ناپسند می‌شماریم.

5- در تبلیغات برای خود و گروه منتسب به خود، به ضوابط تعیین شده احترام می‌گذاریم و آنها را رعایت می‌کنیم.

6- در مصاحبه‌ها و مناظره‌های عمومی و مطبوعاتی در چارچوب ادب و احترام حضور خواهیم یافت و از تخریب سایر نامزدها و گروه‌ها جداً پرهیز خواهیم کرد.

7- در صورت عدول هریک از نامزدهای ائتلاف و همکاران اجرایی ستاد انتخابات از اصول این منشور، فوراً تذکرات لازمه را به ایشان می‌دهیم و در اصلاح خطای انجام شده مشترکاً اقدام می‌کنیم.

8- برای جلب نظر رای دهندگان و تاثیر گذاشتن بر آنها از ارایه اطلاعات نادرست و آمارهای خلاف واقع و غیر مستند پرهیز می‌کنیم.

9- به موجب این منشور تعهد می‌کنیم پس از تایید صحّت انتخابات توسط هیات نظارت به نتیجه آن هر چه باشد احترام بگذاریم و با منتخبین با نهایت صمیمیت و رعایت شئون جامعه مدنی همکاری کنیم.

در پایان، «ائتلاف برای فردا» از همه‌ی نامزدها و گروه‌های فعال در انتخابات اتاق دعوت می‌کند که با اعلام پایبندی به اصول اخلاقی فوق الذکر، زمینه را برای برگزاری انتخاباتی سالم و در شأن بخش خصوصی کشور فراهم آورند.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این منشور می‌توانند به سایت کارخانه آنلاین مراجعه کنند.

نظر شما