شناسهٔ خبر: 31127541 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

نظامیان آمریکایی همچنان در معرض آزار و تعرض جنسی هستند

مأمور سابق اداره امور آسیب‌دیدگان جنگ نیروهای مسلح آمریکا اعلام کرد که آمار آزار و تعرض جنسی به سربازان زن و مرد در پنتاگون همچنان رو به افزایش است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از سایت خبری-تحلیلی «هیل»، کایلا ویلیامز که سابقاً مأمور اداره امور آسیب‌دیدگان جنگ در خصوص زنان بود تصریح کرد که اذیت و تعرض جنسی نسبت به زنان و مردان در نیروهای مسلح آمریکا همچنان ادامه دارد اما اداره امور آسیب‌دیدگان جنگ ارتش در حمایت از حقوق آسیب‌دیدگان به‌گونه‌ای ساختاری در پذیرش این‌گونه شکایات غفلت می‌کند.

ویلیامز ادامه داد که بیش از نیمی از کسانی که از تعرض جنسی در ارتش آمریکا جان سالم به درمی‌برند مردان هستند (اگرچه تعداد نظامیان مؤنث که به آن‌ها تجاوز می‌شود درصد بالاتری دارد اما به خاطر اینکه 85 درصد نیروهای نظامی مردان هستند تعداد سربازان مردی که به آن‌ها تعرض جنسی شده از تعداد زنان در این خصوص بیشتر است).

وی ادامه داد که اکنون چگونه این خیل عظیم سربازان مرد که به آن‌ها تجاوز شده می‌توانند با اختلال و استرس به کار و زندگی خود ادامه دهند و به شکایت در این مورد نیز اقدام کنند؟

ویلیامز افزود: متأسفانه بر اساس سوابق موجود تبعیضی ساختاری علیه این‌گونه شکایات در دستگاه‌های رسیدگی‌کننده صورت می‌گیرد، علیرغم اینکه مسئولین ادعا دارند که اوضاع رسیدگی به شکایات نسبت به چند سال قبل بهتر شده است.

وی ادامه داد: همان‌گونه که وقتی به‌عنوان مأمور در اداره امور آسیب‌دیدگان جنگ بودم در مقاله‌ای نوشتم اداره حمایت از حقوق آسیب دیدگان جنگ تغییراتی را در بررسی شکایات کسانی که از اختلال روحی-روانی تعرض جنسی رنج می‌برند را انجام داده است.

ویلیامز با اظهار تأسف افزود که بر اساس آمار موجود، تعداد شاکیانی که از اختلال روانی در اثر تعرض و آزار جنسی رنج می‌برند، از 35.6 درصد در 2011 به 56.6 درصد در 2018 افزایش داشته است.

وی ادامه داد: هنگامی‌که افزایش قابل‌توجهی در آمار سربازان مرد و زنی که ادعای داشتن اختلال روانی در اثر تجاوز داشته‌اند گزارش‌شده است، اداره بررسی‌کننده تنها شکایات 44.7 درصد شاکیان مرد و 57.7 درصد شاکیان زن را محق دانسته است.

در سال 2011 آمار سربازان دارای اختلال روانی در اثر تعرض جنسی که اداره رسیدگی‌کننده شکایتشان را قبول کرد، حدود 26.9 درصد بود که 33 درصد کمتر از سربازانی بود که دارای اختلال روانی در اثر حادثه جنگی شده بودند اما این فاصله در سال‌های اخیر کمتر شده است.

انتهای پیام/4106/4124/

نظر شما