شناسهٔ خبر: 31127370 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جهان | لینک خبر

ترکیه:

عربستان در پرونده خاشقجی همکاری نمی‌کند

صاحب‌خبر -
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، "عمر چیلیک" سخنگوی حزب عدالت و توسعه بعد از نشست کمیته مرکزی این حزب در آنکارا گفت: دولت آنکارا به سفر اگنس کالامارد گزارشگر ویژه موارد شکنجه خودسرانه به ترکیه برای تحقیق درباره پرونده قتل خاشقجی و تهیه و انتشار گزارشی درباره نتایج کار خود در ترکیه اهمیت می‌دهد.

وی تصریح کرد: ترکیه به تحقیق کاملاً شفاف درباره قتل این روزنامه‌نگار ادامه می‌دهد و مسئولان سعودی به درخواست‌ها برای همکاری در این چارچوب پاسخ مثبت نداده‌اند.
چیلیک گفت: ما هنوز همکاری کافی را آن‌طور که درباره پرونده قتل خاشقجی می‌خواهیم، احساس نکرده‌ایم.

وی تأکید کرد: سنگ‌اندازی در تحقیقات، شک و تردیدها برای سرپوش گذاشتن بر جنایت قتل خاشقجی را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

سخنگوی حزب عدالت و توسعه افزود: گزارش گزارشگر سازمان ملل بر دست داشتن مسئولان دولتی عربستان در این جنایت وحشیانه از پیش طراحی‌شده تأکید می‌کند.
وی بر لزوم محاکمه عاملان این جنایت در دادگاه‌های استانبول تأکید کرد، زیرا به‌گفته او، جنایت در این شهر اتفاق افتاده است.چیلیک گفت: به‌روشنی تأکید کرده‌ایم که اجازه سرپوش گذاشتن بر این جنایت را نخواهیم داد.

وی گفت: سعود المعجب دادستان کل سعودی برای همکاری با دستگاه قضایی ترکیه به آنکارا نیامد؛ بلکه با هدف آگاهی از مدارک و شواهدی که در اختیار داشتیم به ترکیه آمد.

چیلیک بر لزوم تحقیقات قوی درچارچوب روشن شدن عاملان و آمران این جنایت تأکید کرد و گفت که این تحقیقات باید بین‌المللی باشد.وی گفت: بی‌شک ترکیه به پیگیری این جنایت وحشیانه غیرانسانی ادامه خواهد داد.

برچسب‌ها:

نظر شما