شناسهٔ خبر: 31124479 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

برای رقابت با چین؛

ترامپ دستور اجرایی اولویت توسعه هوش مصنوعی را امضا کرد

همشهری آنلاین: ترامپ یک دستور اجرایی امضاکرده که سازمان‌های فدرال را موظف می‌کند توسعه و تحقیق در حوزه هوش مصنوعی را در اولویت قرار دهند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، این دستور در بحبوهه نگرانی های آمریکا درباره بلند پروازی چین برای تسلط بر حوزه هوش مصنوعی و احتمالا بیکار شدن میلیون ها کارگر در نتیجه اتوماسیون امضا شده، اما مقدار بودجه در آن مشخص نشده است. در این دستور آمده کنگره باید مقدار بودجه را تعیین کند.

هرچند این دستور بسیار کوتاه است و جزئیات زیادی ندارد اما به سازمان های فدرال ابلاغ شده تا منابع اطلاعاتی و رایانه ای دولتی بیشتری در دسترس محققان هوش مصنوعی قرار دهند. هدف این دستور ایجاد راهنمایی جهت تضمین قابل اعتماد بودن فناوری های نوین است.

به هرحال دستور مذکور توسعه هوش مصنوعی و آموزش نیروی کار آتی را تضمین می کند. از سوی دیگر  مدتی است که رهبران شرکت های بزرگ فناوری نیز برای افزایش بودجه تحقیق و توسعه و استراتژی های  آموزش محور فشار می آورند.

در ماه دسامبر مدیران ارشد شرکت های فناوری از جمله سوندار پیچای از گوگل و ساتیا نادلا از مایکروسافت با مقامات کاخ سفید دیدار کردند.

برچسب‌ها:

نظر شما