شناسهٔ خبر: 31122408 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: نسیم | لینک خبر

فلاحت پیشه در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

سیاست‌های ضد ایرانی، روح حاکم بر نشست ورشو است

رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: آمریکا سیاست‌های ضد ایرانی را در نشست با کشور‌های عربی به کار گرفت و اکنون می‌خواهد آن را در ورشو عملی کند.

صاحب‌خبر -

حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به برگزاری نشست ضد ایران در ورشو، اظهار کرد: هم زمان با وقوع انقلاب اسلامی، آمریکا تمام توان خود را برای بازگشت ایران به قلمرو استراتژیکش به کار گرفت که در این زمینه جنگ ۸ ساله هم بی نتیجه بود.

وی با بیان اینکه آمریکا برای تخریب جمهوری اسلامی وارد ساز و کار های سیاسی و دیپلماتیک علیه ایران شده است، گفت: الگوی این سیاست آمریکا را در شورای همکاری خلیج فارس، سازمان کنفرانس اسلامی و... می توان یافت که در جهت گفتگو علیه مواضع ایران شکل گرفته است.

فلاحت پیشه تأکید کرد: ایران به عنوان بازیگر اصلی منطقه از این اقدام ها کمر خم نکرده و علت پایا بودن نقش جمهوری اسلامی، خنثی سازی توطئه های آمریکا و متحدان منطقه ای آن ذیل مثلث آمریکایی، صهیونیستی و ارتجاعی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: آمریکا سیاست های ضد ایرانی را در نشست با کشور های عربی به کار گرفت و اکنون می خواهد آن را در ورشو عملی کند.

فلاحت پیشه با اشاره به تلاش بسیار آمریکا در مطرح سازی نام ایران در شورای امنیت سازمان ملل اظهار کرد: سیاست های ضد ایرانی، روح حاکم بر نشست ورشو است، بخش عمده ای از کشور ها به رویکرد مشارکت جویانه جمهوری اسلامی و عملکرد بی ثبات کننده آمریکا معتقدند؛ پس از موضع گیری آمریکا علیه ایران در نشست ورشو، بسیاری نسبت به مطرح شدن اسم ایرانی ها واکنش نشان دادند که در نتیجه، لحن ایالات متحده تغییر کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان با اشاره به اینکه معاون وزیر خارجه لهستان محتوای این نشست را ضد ایرانی ندانسته است، تصریح کرد: هدف آمریکا در ورشو برقراری گفت و گوی ضد ایرانی است، اما با توجه به اجرای این نشست پس از راهپیمایی ۲۲ بهمن، نتیجه ای عکس سیاست احمقانه ایالات متحده در پی خواهد داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نظر شما