شناسهٔ خبر: 31114561 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

توافق ائتلاف فتح و سائرون بر سر مخالفت با حضور نیرو‌های خارجی در عراق

دو ائتلاف بزرگ فتح و سائرون عراق بر سر مخالفت با حضور نیرو‌های خارجی در این کشور به توافق رسیدند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی السومریه نیوز عراق، نصار الربیعی، رئیس هیئت مذاکره کننده ائتلاف سائرون از توافق بین دو ائتلاف فتح و سائرون بر سر مخالفت با حضور هر نیروی خارجی در خاک عراق خبر داد.

الربیعی در نشست خبری مشترک با هادی العامری رئیس ائتلاف فتح عراق، گفت: «در نشست امروز بر سر نپذیرفتن حضور نیرو‌های خارجی در عراق توافق کردیم، همانطور که درباره دولت‌های محلی در استانها، روسای کمیسیون‌های پارلمانی و پرونده خدمت رسانی به شهروندان عراقی که از مهمترین محور‌های نشست امروز بود، بحث و تبادل نظر و تاکید کردیم که دادن خدمات به شهروندان، معیار اصلی موفقیت دولت است».

وی افزود: «معاهدات و توافقاتی که با طرف‌های بین المللی به امضا می‌رسد، به معنی ماندن آن‌ها تا بی نهایت نیست بلکه در ابتدا به مرحله اجرا می‌رسند و در ادامه بر اساس شرایط و تحولات اصلاح می‌شوند و پیش از این نیز گفته ایم که ماندن نیرو‌های خارجی در عراق به اعلام نیاز دولت به ماندن مشاوران یا کارشناسان و دیگر امور بستگی دارد».

هادی العامری نیز گفت: «اینجا می‌خواهم مسئله بسیار مهمی را روشن کنم و آن این است که ماندن نیرو‌های خارجی و آمریکایی به توافق جدیدی نیاز دارد. زیرا ماندن نیرو‌های کنونی پس از آنکه عراق را در سال ۲۰۱۱ ترک کردند، هیچ توجیهی ندارد و این به معنای انقضای توافق پیشین است».

وی افزود: «گذر از تروریسم و محقق ساختن پیروزی فکری و تصویب قوانین ضروری، نیازمند همیاری و هماهنگی نیرو‌های خیرخواه است و همگرایی دو ائتلاف فتح و سائرون به ضرر هیچ کس نیست بلکه هدف از آن بازسازی عراق و ثبات در منطقه است».

انتهای پیام/

دو ائتلاف فتح و سائرون بر سر مخالفت با حضور نیرو‌های خارجی در عراق توافق کردند

نظر شما