شناسهٔ خبر: 31112456 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: دفاع پرس | لینک خبر

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا:

ایران در حال تبدیل شدن به قدرت بزرگ در دنیاست

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: ایران هم اینک به برکت انقلاب اسلامی به قدرت منطقه تبدیل شده که با پیوستن به قدرت آسیایی بزودی به قدرت بزرگ در جهان تبدیل خواهد شد.

صاحب‌خبر -

ایران در حال تبدیل شدن به قدرت بزرگ در دنیاستبه گزارش دفاع‌پرس از زاهدان، سرلشکر «سیدیحیی رحیم صفوی» دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا روز دوشنبه در جمع راهپیمایان 22 بهمن زاهدان اظهار داشت: هم اینک در جهانی زندگی می‌کنیم که با سرعت و شتاب در حال تغییر و دگرگونی است و تحولات سیاسی، علمی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و تغییر در ساختار نظام‌های جهانی و منطقه‌ای شتاب بسیار بالایی گرفته که بروز و ظهور قدرت‌های جدیدی را نوید می‌دهد.

وی ادامه داد: هم اینک به فضل الهی و به برکت انقلاب عظیم مردم ایران، این کشوردر حال تبدیل شدن به قدرت بزرگ جهانی است. ایران به عنوان یک قدرت منطقه‌ای با پیوستن به قدرت آسیایی به قدرت بزرگ تبدیل خواهد شد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: بنیادی‌ترین اصل در این تغییر و تحولات سه عامل مهم زمان، حرکت و فطرت است.

وی بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان همچون موج‌های دریای بیکران عمان امروز در راهپیمایی 22 بهمن به خیل میلیونی ملت ایران پیوستند.

سرلشکر صفوی افزود: حماسه حضور مردم در عرصه‌ای مهم نظیر راهپیمایی 22 بهمن بزرگترین پشتوانه اقتدار ملی ایران است.

وی ادامه داد: بالندگی و وحدت بلوچ و سیستانی، اهل سنت و شیعه و همه اقوام ایرانی اعم از کرد، لر، آذری، عرب و ترکمن در چهار چوب ایرن اسلامی پیام روشنی برای دشمنان نظام دارد آن هم این است که ملت ایران شجاع‌تر و امیدوارتر به آینده پای انقلاب خود ایستاده‌اند و بار دیگر پرچم عدالت خواهی، گفتمان بدون ظلم، ضد فساد و تبعیض و ضد استکباری را در مقیاس ملی، منطقه ای و جهانی دنبال می‌کنند.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: ملت ایران با ظالمان و مفسدان داخلی و خارجی کنار نمی‌آید و از تبعیض بیزار است.

وی افزود: مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان با حضور آگاهانه و تعیین کننده همچون ملت بزرگ ایران به دولتمردان غربی متذکر شدند که راهبرد تحریم و فشار برای این مردم شکست خورده است و این ملت زیر پرچم اسلام و به پشتوانه عقلانیت و شجاعت مسیر پرشتاب انقلاب اسلامی خود را در همه‌ی عرصه‌ها تا رسیدن به عدالت اجتماعی طی خواهد کرد و این انقلاب را به عنوان یک الگوی برتر به همه ملت‌های اسلامی نشان خواهد داد.

سرلشکر صفوی ادامه داد: شما ملت بزرگ ایران می‌خواهید در این راهپیمایی نشان دهید که جنگ روانی و شبکه‌های اجتماعی و مجازی و رسانه‌های ضد انقلاب و برخی از کشورهای معاند نظام نتوانسته‌اند بین ملت و دولت تفرقه بیندازند.

وی بیان کرد: به برکت اسلام و قرآن ملت ایران با حمایت ارکان نظام با اتکا به توانمندی و ظرفیت‌های ملی و استانی تمام نقشه‌های شوم دشمنان را شکست خواهد داد و روز به روز پیروزی‌های بزرگتری کسب می‌کند.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه انقلاب اسلامی تنها در سیستان و بلوچستان 6 هزار شهید همچون شهید شوشتری تقدیم کرده است، گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی دشمنان نه تنها به اهداف خود در منطقه نرسیده‌اند بلکه قدرت دولتمردان آمریکا در داخل این کشور کاهش یافته است.

وی افزود: آمریکا در طول 19 سال جنگ در افغانستان و عراق با صرف هزینه هفت هزار میلیاردی نه تنها نتوانست امنیت را برای این کشورها به ارمغان آورد و به اهداف خود برسد بلکه سبب تضعیف قدرت خود شد.

سرلشکر صفوی تاکید کرد: در طول این سالها برعکس آنچه در آمریکا رخ داد قدرت ایران روز به روز در منطقه و جهان افزایش یافت.

وی با اشاره به راههای خروج از وضعیت فعلی کشور گفت: حفظ انسجام ملی، اقتدار ملی و پشتیبانی از ارزش‌ها و اقتصاد مقاومتی، شناخت صحیح روندها و رویدادهای اقتصادی، سیاسی و فرهنگی داخل ایران، غرب آسیا و جهان و بهره‌گیری از فرصت‌های استانی و ملی برای حل مشکلات پیش رو از جمله پیشنهادات برای برون رفت از مشکلات فعلی است.

انتهای پیام/

نظر شما