شناسهٔ خبر: 30659651 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

شلیک همزمان ۳ موشک بالستیک یمن به جنوب عربستان

یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله سه فروند موشک بالستیک «زلزال-۱» را به صورت همزمان به سمت «نجران» در جنوب عربستان شلیک کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش مشرق، نیروهای موشکی ارتش یمن و انصارالله چهارشنبه‌شب با شلیک سه فروند موشک بالستیک «زلزال -۱»، محل تجمع شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی در نجران واقع در جنوب عربستان را هدف قرار دادند.

به گزارش المسیره، این موشک‌های بالستیک بومی‌ساز به صورت همزمان به سمت محل استقرار شبه‌نظامیان در پایگاه نظامی «السدیس» شلیک شدند.

بیشتر بخوانید:

گوشه‌ای از جنایات رژیم منحوس آل‌سعود! +فیلم

آخرین تحولات می‌دانی شمال شرق استان صنعاء

یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله دوشنبه گذشته هم دو فروند موشک بالستیک و نقطه‌زن «بدر -p۱» و «زلزال -۱» را به سمت محل استقرار شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی در نجران شلیک کرده بود.

نیروهای یمنی یکشنبه‌شب گذشته نیز دو فروند موشک زلزال -۱ به سمت شبه‌نظامیان مستقر در پادگان طیبه الاسم در صحرای «الاجاشر» در نجران شلیک کرده بودند.

عربستان سعودی با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس ۲۰۱۵ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است و پس از آن بود که یمن بی‌دفاع و بی‌سلاح به فکر چاره‌ای برای دفاع از خود و پاسخ به تجاوزات بی‌وقفه متجاوزان افتاد و به ساخت و تولید انواع و اقسام موشک روی آورد.

بیشتر این موشک‌ها از نوع «زالزل -۱»، «زلزال -۱» و «بدر- ۱» و «بدر p۱» هستند که جز موشک‌های بومی یمن محسوب می‌شوند. شلیک این موشک‌ها در سال گذشته میلادی بیش از سال‌های قبل از آن بود و به همین دلیل یمنی‌ها پارسال (سال ۲۰۱۸) را «سال موشکی یمن» نامگذاری کرده بودند.

نظر شما