شناسهٔ خبر: 30543408 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

بری: حضور سوریه در نشست بیروت ضروری است؛ نظام لیبی با رژیم قذافی فرقی ندارد

رئیس پارلمان لبنان بر ضرورت حضور سوریه در نشست اقتصادی بیروت تاکید کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابع نزدیک به نبیه بری رئیس پارلمان لبنان به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند که او خواستار دعوت از سوریه برای حضور در نشست اقتصادی بیروت خواهد شد.

این منابع افزودند که بری اخیرا در یکی از سخنرانی هایش گفته است: درخواست ما مبنی بر دعوت از سوریه برای حضور در نشست بیروت مبتنی بر حقایقی آشکار است و این در حالی است که تصمیم عدم دعوت از این کشور سنخیتی با واقعیت موجود ندارد.

به گفته این منابع بری در این سخنان اظهار داشته است: نشست عربی اوضاع اقتصادی مختلف از جمله موضوع بازسازی سوریه را مورد بحث و بررسی قرار دهد پس چگونه نباید سوریه در این نشست حضور یابد؟

بری افزود: ما پیش از این گفتیم که لبنان و سوریه صرف نظر از روابط تاریخی و جغرافیایی نزدیک روابط دیپلماتیک خود را حفظ کرده‌اند و سفارتخانه‌های دو کشور فعال است و روابط ما در تمام سطوح با سوریه برقرار است.

به گفته این منابع، نبیه بری درباره مشارکت هیئت لیبی در نشست بیروت گفته است: نظام کنونی در لیبی از لحاظ موضع گیری در قبال مسئله امام موسی صدر و همراهانش فرقی با رژیم قذافی ندارد زیرا تمام تماس‌های جاری برای همکاری در زمینه مشخص شدن سرنوشت امام موسی صدر را رد و آن را با مانع مواجه کرده است.

رئیس پارلمان لبنان پیش از این خواستار تعویق نشست اقتصادی بیروت که قرار است در روزهای نوزدهم و بیستم ژانویه جاری برگزار شود شده و بر ضرورت مشارکت سوریه در این نشست تاکید کرده بود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما