شناسهٔ خبر: 30543188 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

ایندیپندنت: یک پنجم جمعیت انگلیس در فقر زندگی می‌کنند

میزان فقر و گرسنگی در میان کودکان و بزرگسالان در انگلیس به مرز هشدار رسیده است.

صاحب‌خبر -

ایندیپندنت: یک پنجم جمعیت انگلیس در فقر زندگی می‌کنندبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نشریه ایندیپندنت، مدیران مدارس در انگلیس می گویند دانش آموزان فقیر که گرسنه به مدرسه می آیند، از فرط گرسنگی از سطل های زباله مواد غذایی بر می دارند.

روزنامه ایندیپندنت به نقل از مدیران مدارس انگلیس نوشت: والدین دانش آموزان فقیر گریه کنان به اولیای مدارس اطلاع می دهند که قادر به سیر کردن شکم فرزندانشان نیستند.

یکی از مدیران مدارس انگلیس در این باره گفت: از هر ده دانش آموز این مدرسه، خانواده یک دانش آموز به علت نداشن پول کافی، از مواد غذایی سازمان های خیریه استفاده می کند. در کیف شماری از دانش آموزان، هیچ ماده غذایی وجود ندارد و گرسنه ماندن دانش آموزان، رفتار آنان را تغییر می دهد و به برداشتن باقی مانده مواد غذایی از سطل های زباله وا می دارد.

صندوق کودکان ملل متحد، یونیسف در سال 2017 میلادی در گزارشی اعلام کرده بود 19 درصد از کودکان زیر 15 سال انگلیسی در خانوارهایی زندگی می کنند که والدین در تامین غذای آن ها با دشواری روبرو هستند.

روز پنج شنبه شماری از نمایندگان مجلس انگلیس از دولت خواستند تا برای فقر، وزیری انتخاب کنند تا برای بحران تامین غذای خانوارهای فقیر، به ویژه خانوارهای دارای فرزند کم سن و سال چاره اندیشی کند. براساس آمار خیریه جوزف رانتری (Joseph Rowntree Foundation) اکنون 4 میلیون و 100 هزار کودک، به عبارتی 30 درصد از مجموع کودکان انگلیس، در فقر بزرگ می شوند. همچنین 8 میلیون فرد بالغ و شاغل، یک میلیون و نهصد هزار بازنشسته فقیرند و مجموعا 14 میلیون انگلیسی در فقر زندگی می کنند که معادل یک پنجم از جمعیت این کشور است.

انتهای پیام/

نظر شما