شناسهٔ خبر: 30543171 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری تقریب | لینک خبر

وزیر خارجه اردن:

قدس خط قرمز ماست/ هر گونه آسیبی به وضعیت قدس احساسات مسلمانان و مسیحیان در سراسر جهان را جریحه‌دار می‌کند

وزیر خارجه اردن قدس را خط قرمز برشمرد و بر حل مسئله قدس از طریق مذاکرات مطابق با قطعنامه‌های بین‌المللی تأکید کرد.

صاحب‌خبر -
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، هیأت پارلمانی استرالیا که به اردن سفر کرده است با «أیمن الصفدی» وزیر خارجه اردن دیدار کرد.
 
الصفدی در این دیدار درباره پیآمدهای هر گونه خدشه وارد کردن به وضعیت حقوقی و تاریخی شهر قدس هشدار داد و گفت که هر گونه آسیبی به وضعیت قدس، نقض قانون بین‌‌المللی است و احساسات مسلمانان و مسیحیان در سراسر جهان را جریحه‌دار می‌کند.
 
پیش از این «اسکات موریسون» نخست‌وزیر استرالیا ۱۵ دسامبر گذشته اعلام کرد که رسما قدس غربی را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می‌شناسد و استرالیا تصمیم دارد سفارت خود را به قدس غربی منتقل کند.
 
طبق گزارش خبرگزاری اردن (پترا)، الصفدی همچنین بر محوریت مسئله فلسطین تأکید کرد و تشریک مساعی جامعه جهانی برای شکستن رکود موجود در روند سازش و تلاش برای تحقق صلح فراگیر با هدف دستیابی به راه‌حل نهایی و تشکیل دولت مستقل فلسطین در مرزهای چهارم ژوئن ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی را خواستار شد.
 
وزیر خارجه اردن همچنین استمرار حمایت از آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی (آنروا) را ضروری دانست و درباره پیآمدهای هر گونه تلاش برای کاهش نقش آنروا هشدار داد.
 
انتهای پیام/
 

نظر شما