شناسهٔ خبر: 30543084 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

سفیر ایران در لندن هم به جمع رسواکنندگان ترامپ پیوست

حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس با بازنشر ویدئویی قدیمی از اظهارات رئیس جمهور فعلی آمریکا در باب مخالفت با دیوار، گفت دونالد ترامپ باید امیدوار باشد که مردم پشت دیوار مرز مکزیک، این کلیپ را نبینند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، آقای بعیدی نژاد جمعه شب در پیامی توئیتری کلیپی از سخنان دونالد ترامپ مربوط به پانزده سال پیش را منتشر کرد که در آن از مقابله با هرگونه دیوار سخن می گفت.

سفیر ایران در توضیح این کلیپ نوشت: «دونالد ترامپ: هیچگاه تسلیم نشوید. اگر با یک دیوار بتنی روبرو شدید، به هر روشی شده: چه از درون آن، چه از بالای آن، و چه از راه دور زدن آن، به هر حال از آن عبور کنید و خود را به آنطرف دیوار برسانید.»

بعیدی نژاد افزود: «حالا آقای ترامپ باید امیدوار باشد که مردم پشت دیوار مرز مکزیک، این کلیپ را نبینند.»

این کلیپ مربوط به سخنرانی ترامپ در 21 می سال 2004 است. وی در سخنرانی پس از دریافت مدرک افتخاری از کالج "واگنر" در جزیره استیتن نیویورک، مخاطبین را به مقابله با دیوار و موانع تشویق کرده و به آن ها می گوید هر طور که شده باید دیوارهای مقابل خود را پشت سر بگذارند.

ترامپ که اکنون رئیس جمهور آمریکا شده است، در چرخشی آشکار بر ساخت دیوار سراسری در مرز جنوبی ایالات متحده با مکزیک اصرار می ورزد.

طرح جنجالی وی برای احداث دیوار، موجب تعطیلی بخشی از دولت آمریکا شده است.

ترامپ که ادعا می کند این دیوار برای مقابله با هجوم مهاجران و تامین امنیت آمریکا ضروری است، خواستار گنجانده شدن بیش از 5 میلیارد دلار در بودجه سالانه ایالات متحده برای ساخت آن شده است.

انتهای پیام/

نظر شما