شناسهٔ خبر: 30542860 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: طرفداری | لینک خبر

پیش‌بازی ایران-ویتنام؛ عطش شاگردان کی روش دامن ویتنامی‌ها را هم خواهد گرفت؟

مصاف شاگردان کی روش با تیمی جوان و جویای نام!

صاحب‌خبر -

طرفداری- در دور دوم مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا 2019 تیم ملی فوتبال ایران مقابل ویتنام صف‌آرایی خواهد کرد. شاگردان کی روش در صورت کسب نتیجه پیروزی به دور یک هشتم نهایی این رقابت‌ها صعود خواهند کرد.

مشخصات بازی

گروه D جام ملت‌های آسیا 2019 امارات
ایران-ویتنام
شنبه 22 دی‌ماه 1397 ساعت 14:30
ورزشگاه آل نهیان

آل نهیانآشنایی با ورزشگاه‌های جام ملت‌های آسیا 2019 امارات (1)؛ ورزشگاه آل نهیان، استادیوم چند‌منظوره سلطنتی

پیش بازی

تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی مقابل ویتنام صف‌آرایی خواهد کرد که با پیروزی 5 بر 0 مقابل یمن در بازی اول نیمی از راه صعود را پیموده و از دیدار دوم فقط پیروزی می‌خواهد. تیم کارلوس کی روش در بازی اول نشان داد که فارغ از ضعیف بودن یمن، تیمی هماهنگ و مدعی را روانه مسابقات کرده و بعید است که ویتنام سد محکمی برای ایران در راه صعود باشد. سرمربی پرتغالی تیم ملی احتمالاً همان ترکیب بازی اول را به زمین خواهد فرستاد و به واسطه تک اخطاره بودن رامین رضاییان در دفاع راست شاید وریا غفوری را جانشین او کند تا ایران در مراحل بالاتر مشکلی از بابت محرومیت بازیکنانش نداشته باشد.

طارمی

نکته قابل توجه در مورد ویتنام میانگین سنی بازیکنان این تیم است. شاگردان کی روش در این دیدار مقابل تیمی با میانگین سنی 23 سال محک خواهند خورد. اما همین ویتنام عراق را به دردسر انداخت و اگر گل علی ادنان در دقیقه 90 بازی نبود عراقی‌ها هم‌اکنون در جدول کنار ویتنام یک امتیازی بودند.

از بازیکنان تأثیرگذار ویتنام می‌توان به مدافع این تیم گوینگ ترونگ هوانگ اشاره کرد که بازیسازی خوبی دارد. بیشتر قدرت ویتنامی‌ها در خط هافبک این تیم است جایی که گوینگ کوانگ های، هافبک هجومی این تیم بازیسازی قهار است و اکثر موقعیت‌های خلق شده در دیدار با عراق بوسیله او بوده است. لئونگ ژوان ترونگ، هافبک میانی 23 ساله ویتنامی‌ها نیز بازی‌های خوبی را در لباس تیم ملی به نمایش گذاشته است. در خط حمله گوینگ چونگ فونگ مهاجم 23 ساله‌ای است که در رده‌های سنی زیر 19 سال، زیر 22 سال و زیر 23 سال و امیدهای ویتنام حضوری فعال داشته و برابر عراق نیز گلزنی کرده است. احتمالاً از فن ون دوک، وینگر 22 ساله ویتنام نیز در بازی با ایران بیشتر خواهید شنید. 

ویتنام

با این همه به نظر می‌رسد مدافعان و دروازه‌بان ویتنام که 3 گل از عراق دریافت کرده‌اند کار بسیار سختی مقابل مهدی طارمی، مهدی ترابی، سردار آزمون، سامان قدوس و به طور کلی فاز هجومی ایران خواهند داشت. مجید حسینی و مرتضی پورعلی گنجی به همراه بیرانوند نشان داده‌اند که راه رسیدن به دروازه ایران بسیار صعب العبور است چه رسد به ویتنامی‌های جوان و کم تجربه!

کنفرانس خبری مربیان دو تیم

کارلوس کی روش: در تیم ما تکبر و غرور وجود ندارد؛ در حال حاضر هیچ چیز مهم تر از تمرکز بر روی بازی با ویتنام نیست

هانگ سئو، سرمربی ویتنام: کی‌ روش، مربی باهوش، خلاق و باتجربه‌ای است؛ برای برد به مصاف ایران می رویم

 

برای شرکت در نظرسنجی کلیک کنید

نظر شما