شناسهٔ خبر: 29814648 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

استقرار ۸ هزار پلیس در پاریس برای مقابله با تظاهرات جلیقه زردها

همشهری آنلاین: هشت هزار پلیس برای مقابله با تظاهرات روز شنبه 17 آذر جلیقه زردها در پاریس مستقر خواهند شد.

صاحب‌خبر -

ادوارد فیلیپه نخست وزیر فرانسه گفت که هشت هزار پلیس برای تظاهرات روز شنبه جلیقه زردها در پاریس مستقر خواهند شد.

«سه ژه ته» یکی از بزرگترین سندیکاهای کارگری فرانسه نیز از کامیونداران و راننده خودروهای سنگین خواسته است تا از روز یکشنبه به مدت 48 ساعت در اعتراض به دولت اعتصاب کنند.

سندیکای « نیروی کارگران» هم خواهان اعتصاب کارکنان حمل و نقل خودروهای سنگین شده است. قرار است این اعتصاب از ساعت 10 شب روز یکشنبه آغاز شود.

«سه ژه ته» یکی از بزرگترین سندیکاهای کارگری فرانسه از کامیونداران و راننده خودروهای سنگین خواسته است تا از روز یکشنبه به مدت 48 ساعت در اعتراض به دولت اعتصاب کنند.

به گزارش یورونیوز، این سندیکاها دلیل اصلی این اعتصاب ها را عدم توافق با دولت بر سر اجرای تعهدات کارفرمایان با راننده کامیون ها می دانند و می گویند دولت باید در این باره پاسخ گو باشد.

هیچ ارتباطی بین اقدام به اعتصاب اتحادیه های کارگری و جنبش جلیقه زردها وجود ندارد.

تاکنون هیچ کدام از سندیکاهای مهم و اصلی کارگران فرانسه به جز یکی از سندیکاهای کوچک پلیس به جنبش جلیقه زردها نپیوسته است.

اتحادیه های کارگری در فرانسه بسیار قدرتمند هستند و در اغلب بحران های اقتصادی و اعتراض های خیابانی دولت ناگزیر باید با رهبران این سندیکاها وارد مذاکره شود.

سال گذشته سندیکاهای کارگری ماه ها بدلیل تغییر قانون کار و خصوصی سازی بخشی از راه آهن سراسری کشور دست به تظاهرات و اعتراضات طولانی زدند.

دولت فرانسه نگران پیوستن سندیکاهای کارگری به جنبش جلیقه زردهاست.

برچسب‌ها:

نظر شما