شناسهٔ خبر: 29509872 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

دنیا چشمانش را به روی یمن بسته است +تصاویر

چند ماهی است که کاربران با اشتراک گذاشتن تصاویری از مظلومیت یمن می‌نویسند، این روزها نیز هشتگ #اليمن_مظلومية_وانتصار در فضای مجازی داغ است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان،  یمن بیش از سه سال و نیم است که در جریان نبرد با ائتلافی نظامی به سرکردگی عربستان سعودی در حال مبارزه است. در حال حاضر یمنی‌ها محاصره هستند و امکان کمک‌رسانی به آن‌ها وجود ندارد. آل سعود از طرفی مردم یمن را از غذا، دارو و ملزومات حیاتی محروم کرده است و از سوی دیگر با قوی‌ترین و بدترین نوع سلاح‌ها به کشتار آن‌ها می‌پردازد. برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرده است: «در حال حاضر یمن درگیر بزرگ‌ترین بحران گرسنگی در جهان است. بر اساس اخبار منتشر شده میلیون‌ها تن از یمنی‌ها در آستانه قحطی‌زدگی قرار گرفتند و بنا بر پیش‌بینی‌ها این شرایط روز به روز بدتر خواهد شد».

روز گذشته دفتر سازمان بهداشت جهانی واقع در یمن  به مناسبت 20 نوامبر روز جهانی حقوق کودکان در  توییتر نوشت:

"بیش از 11 میلیون کودک در یمن که 80 درصد از جمعیت کل کودکان یمن را تشکیل می دهند، به علت جنگ داخلی، نیازمند یاری هستند."

بیشتر بخوانید: گویا دنیا به وقت یمن مرده است؛ چرا هیچ کسی فکر حقوق بشر نیست؟! +تصاویر

رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای در واکنش به شرایط مردم یمن فرمودند: «محاصره‌اند، مظلوم‌ هستند. مجاهدین و مبارزان یمنی محاصره هستندبه آن‎ها نمی‌توان چیزی رساند اگر می‌شد ما به جای یک موشک صد موشک به آن‌ها می‌دادیم. نمی‌شود به آن‌ها چیزی رساند مظلوم هستند، محاصره‌اند. کن للظالم خصما و للمظلوم عونا" این سفارش امیرالمؤمنین است" اگر می‌توانی به مظلوم کمک کنی کمک کن». 

mp4
<div id="video-display-embed-code"><script src="https://www.yjc.ir/fa/news/play/embed/6737651/8975222?width=400&height=300"></script></div>

از زمان آغاز بحران یمن، کاربران فضای مجازی نیز تلاش کردند صدای مردم و کودکان یمنی را در فضای مجازی به گوش جهان برسانند تا شاید سکوت جوامع حقوق بشری شکسته شود. این روزها نیز آنها با هشتگ # اليمن_مظلومية_وانتصار از مظلومیت یمن و پیروزی نهایی مدافعان و مردم این سرزمین  می‌نویسند. در ادامه می‌توانید نمونه‌هایی از حمایت کاربران با هشتگ # اليمن_مظلومية_وانتصار در فضای مجازی را ببینید:

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

یمن

انتهای پیام/

نظر شما