شناسهٔ خبر: 29507799 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

واکنش سه شخصیت اصلاح‌طلب به اظهارات اخیر حضرتی؛ "مهره‌ها را نسوزانید"

روزنامه شرق در واکنش به گفتگوی الیاس حضرتی با تسنیم در گفتگو با چهره‌های اصلاح‌طلب نوشته است بحث انتخابات در شرایط فعلی بلاموضوع است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، الیاس حضرتی، قائم‌مقام حزب اعتمادملی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، روز گذشته در مصاحبه تفصیلی با خبرگزاری تسنیم، با تأکید بر اینکه اصلاح‌طلبان حتماً در انتخابات 1400 شرکت می‌کنند، درباره کاندیداهای جریان اصلاحات برای انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار می‌دارد "تا آنجایی که من خبر دارم، آقای عارف مصمم است در انتخابات 1400 کاندیدا شود، آقای جهانگیری قاعدتاً باید بیاید و علاوه بر اینها نفرات دیگری هم هستند".

این بخش از صحبت‌های الیاس حضرتی با واکنش‌ رسانه‌های جریان اصلاحات روبه‌رو شد، برای مثال روزنامه قانون با تیتر "انحراف انتخاباتی" به‌ استقبال سخنان حضرتی رفت و نوشت "اسحاق‌ جهانگیری شاید در انتخابات سال 96 به‌‌دلیل فرصت‌هایی که به‌‌وجود آمده بود و رویدادهایی که ایجاد شد می‌توانست رأی به خود اختصاص دهد ولی با توجه به مشکلات اقتصادی که در جامعه به‌‌وجود آمد و ناکارآمدی که ایجاد شد بی‌شک در میان بدنه اجتماعی و افکار عمومی هیچ جایگاهی دیگر ندارد... فرد دیگر یعنی محمدرضا عارف که الیاس حضرتی نام آن را به‌زبان آورده است نیز از همان ابتدا جایگاه یک کاندیدای ریاست‌جمهوری را نداشت".

روزنامه شرق نیز با تیتر "کرکره انتخابات 1400 را بالا نکشید" برای نقد دیدگاه‌های حضرتی، به‌سراغ شخصیت‌های اصلاح‌طلب رفته و نوشته "همگی متفق‌القول بر این اعتقاد هستند که بحث انتخابات به‌طور کلی در شرایط فعلی کشور بلاموضوع است".

محسن هاشمی، رئیس شورای مرکزی کارگزاران در گفتگو با شرق درباره نام بردن از برخی افراد می‌گوید "چه‌بسا آنها که در این فضا برخی نام‌ها و مصادیق را مطرح می‌کنند یا به نقدهای تند و تیز علیه شرایط امروز کشور می‌پردازند، هدف خودشان ورود زودهنگام به انتخابات باشد".

مجید انصاری، عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز با انتقاد از اظهارات حضرتی به شرق گفته است "درباره نام‌هایی هم که مطرح می‌شود نمی‌توانم نیت‌خوانی کنم، حتی بعید است که خود این عزیزان مطلع باشند یا حتی راضی باشند نامشان مطرح بشود اما تجربه نشان داده است که  استقبال پیش از موعد از انتخابات ریاست‌جمهوری برای سوزاندن مهره‌ها مطرح می‌شود چراکه آنها را در فضای فعلی که سرشار از تخریب است قرار دهد".

مجید انصاری معتقد است "استقبال پیش از موعد از انتخابات ریاست‌جمهوری برای سوزاندن مهره‌ها مطرح می‌شود"

رسول منتجب‌نیا قائم‌مقام پیشین اعتماد ملی نفر دیگری بود که شرق از وی در نقد صحبت‌های حضرتی پرسیده است. منتجب‌نیا در مقام پاسخ گفته است "الآن نه فصل انتخابات است و نه این طرح گزینه‌ها و مصادیق. چه‌بسا طرح نام‌ها الآن به اختلافات موجود هم دامن بزند چراکه اگر فی‌المثل نام حسن را مطرح کنیم می‌گویند چرا حسین را مطرح نکردی و قس‌علی‌هذا".

انتهای پیام/*

 

برچسب‌ها:

نظر شما