شناسهٔ خبر: 29493065 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

آخرین خبرها درباره افزایش قیمت بنزین

حمید گرمابی گفت: هیچگونه تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین مطرح نیست و در صورتی که افراد به بنزین بیشتری برای وسایل خود نیاز داشته باشند باید آن را به قیمتی که بر اساس میانگین قیمت این نوع سوخت در کشور‌های حاشیه خلیج فارس تعیین خواهد شد.

صاحب‌خبر -

قدس آنلاین: حمید گرمابی عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در گفتگو با  اظهار داشت: چند سال متوالی است که هر لیتر بنزین به قیمت ۱۰۰۰ تومان در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد و هیچ گونه تصمیمی هم در شرایط فعلی برای افزایش قیمت این نوع سوخت مطرح نیست، زیرا قیمت بنزین ارتباط مستقیمی با سایر کالا‌ها داشته و می‌تواند علاوه بر نوسان‌های قیمت دلار که طی ماه‌های گذشته به شدت معیشت طبقات متوسط و ضعیف جامعه را تحت تاثیر قرار داده است، شوک قیمتی دیگری به جامعه منتقل کند.

وی تصریح کرد: از طرفی به منظور جلوگیری از افزایش قاچاق بنزین بناشده است که در مرحله اول کارت‌های سوخت احیا شوند و افراد بر اساس سهمیه‌هایی که برای وسایل مختلف در نظر گرفته خواهد شد، نسبت به استفاده از بنزین اقدام کنند.

گرمابی ادامه داد:در این مرحله بنزین سهمیه بندی شده با همان قیمت فعلی یعنی ۱۰۰۰ تومان در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت و در صورتی که افراد به بنزین بیشتری برای وسایل خود نیاز داشته باشند باید آن را به قیمتی که بر اساس میانگین قیمت این نوع سوخت در کشور‌های حاشیه خلیج فارس تعیین خواهد شد، تهیه کنند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محدودیتی جهت استفاده از بنزین با قیمت آزاد نیز در نظر گرفته نشده است، افزود: از طرفی به جهت صرفه جویی در هزینه‌ها قرار است برنامه کارت سوخت در کارت‌های بانکی که افراد معرفی می‌کنند تعریف شود تا هزینه‌ای جهت صدور کارت سوخت بر مردم تحمیل نشود.

نظر شما