شناسهٔ خبر: 29482955 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی:

طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی در حال پیگیری است

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان مبنی بر لزوم بررسی تحقیق و تفحص از بانک مرکزی گفت: طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی حذف نشده و در حال پیگیری است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «حسینعلی حاجی دلیگانی»، نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی، در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر ماده 212 آیین نامه داخلی مجلس گفت: درخواست تحقیق و تفحص از بانک مرکزی که توسط نمایندگان تحویل هیات رئیسه مجلس داده شده بود، خوشبختانه توسط هیات رئیسه به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شد و علی رغم اینکه باید طی 2 هفته کمیسیون مربوطه بررسی ها را صورت می داد، ولی بعد از 8 ماه در کمیسیون مصوب شد و بارها در دستور کار روز مجلس قرار گرفت، ولی در دستور کار هفته گذشته و هفته جاری مجلس از دستور کار حذف شده و علت آن مشخص نیست.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متاسفانه سوء مدیریت ها در نظام بانکی و موسسات غیردولتی خسارات فراوانی را به کشور وارد کرده است که این امر نیاز به تحقیق و تفحص جدی از مدیریت و فعالیت های بانک مرکزی دارد، بنابراین لازم است که در دستور کار مجلس قرار بگیرد.

لاریجانی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی حذف نشده و این موضوع پیگیری خواهد شد.

نظر شما