شناسهٔ خبر: 29472175 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: جوان | لینک خبر

گاردین: فقر در انگلیس به مسئله‌ای شرم‌آور تبدیل شده است

روزنامه گاردین در سرمقاله خود ضمن اشاره به ریاضت اقتصادی دولت انگلیس نوشت این سیاست به فقر بیشتر در این کشور منجر شده که مسئله‌ای شرم‌آور است.

صاحب‌خبر -
روزنامه گاردین در سرمقاله خود ضمن اشاره به ریاضت اقتصادی دولت انگلیس نوشت این سیاست به فقر بیشتر در این کشور منجر شده که مسئله‌ای شرم‌آور است. همزمان ارتش انگلیس برای مقابله با آشفتگی پسا‌برگزیت به حالت آماده‌باش درآمده است.
در شرایطی که انگلیس خود را برای خروج کامل از اتحادیه اروپا آماده می‌کند، شرایط اقتصادی در این کشور در وضعیت بدی قرار دارد. گاردین روز دو شنبه درباره افزایش فقر در انگلیس نوشت: «گزارش فرستاده سازمان ملل درباره فقر در انگلیس نشان از تلفات سنگین ناشی از ریاضت اقتصادی دولت دارد». گاردین در ادامه نوشت: بیشتر بخش‌های دولت انگلیس اخیراً با کاهش بودجه همراه بوده‌اند و این اقدام کشور را دچار شکاف و آسیب کرده است. همچنین برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) شرایط اقتصادی را در این کشور بدتر کرده است. این مسئله تعجب‌برانگیز است که ۴ میلیون نفر با درآمدی که ۵۰ درصد کمتر از خط فقر است، زندگی می‌کنند. پیش‌بینی «مؤسسه مطالعات مالی» این است که فقر کودکان انگلیسی بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۲ هفت درصد افزایش می‌یابد. از سوی دیگر، ارتش انگلیس طرح‌های محرمانه‌ای برای استقرار نیرو در خیابان‌های سراسر این کشور تدوین کرده است تا با هرج و مرج احتمالی ناشی از پیامد‌های برگزیت «بدون توافق» مقابله کند. به گزارش روزنامه دیلی‌میل، این طرح‌های ارتش از سوی یگانی ارائه شده است که معمولاً به پلیس مستقر در خیابان‌ها در مقابله با تهدید تروریسم کمک می‌کند و این بار طرح آن مقابله با شورش‌های احتمالی حاصل از برگزیت بدون توافق است. برنامه‌های آن‌ها از جمله شامل حفظ نظم عمومی در هنگام توزیع یا ارسال دارو به بیمارستان‌های سراسر این کشور است. با اجرایی شدن برگزیت احتمال ذخیره‌سازی دارو در بریتانیا زیاد است. براساس گزارش تایمز، احتمال می‌رود کمبود مواد غذایی و دارویی یکی از اولین تبعات برگزیت برای بریتانیا باشد. همچنین روزنامه سان دیروز گزارش داد که مخالفان نخست‌وزیر بریتانیا تنها به شش مخالف دیگر نیاز دارند تا بتوانند روند رأی عدم اعتماد را در پارلمان به جریان بیندازند. تعداد ۴۲ قانونگذار در حزب محافظه‌کار ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس با قاطعیت گفته‌اند که نامه‌هایی برای اعطای رأی عدم اعتماد ارسال کرده‌اند، اما در مجموع به ۴۸ قانونگذار مخالف نیاز است تا طرح عزل «می» در دستور کار قرار بگیرد.

نظر شما