شناسهٔ خبر: 29470696 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

طبق مصوبه خانه احزاب ایران؛

احزاب گرایشات سیاسی خود را مکتوب اعلام می‌کنند

اعضای شورای مرکزی خانه احزاب مقرر کردند که خود اظهاری گرایشات سیاسی احزاب به صورت مکتوب باشد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، جلسه شورای مرکزی خانه احزاب ایران به ریاست حسین کمالی برگزار شد و اعضای شورای مرکزی خانه احزاب در این جلسه مصوب کردند که یارانه احزاب طبق لیست احزاب قانونی پرداخت شود.

قدرتعلی حمشتیان نائب رئییس خانه احزاب ایران در این جلسه به مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری در خصوص مصاحبه‌ای مبنی بر اینکه مستقلین همواره یا به سمت اصلاح‌طلبان مایل شده‌اند یا اصولگرایان انتقاد کرد و گفت: مستقلین خود را جدا از اصلاح طلبان و اصولگرایان می دانند و جریان سوم در جریان‌های سیاسی تثبیت شده است.

کواکبیان در پاسخ به این سوال گفت که منظور من نمایندگان مستقل مجلس شورای اسلامی است.

بر پایه این گزارش، اعضای شورای مرکزی خانه احزاب ایران در این جلسه ضمن استناد به نامه 22 آبان این تشکل صنفی به وزارت کشور مبنی بر ارائه لیست احزاب قانونی کشور که خود را با قانون جدید احزاب تطبیق داده‌اند بر لزوم لیست کامل احزاب کشور تاکید کردند.

اعضای شورای مرکزی احزاب مقرر کردند که به محض دریافت لیست کامل احزاب قانونی کشور مجمع عمومی خانه احزاب ایران یک ماه بعد برگزار خواهد شد.

سید محمد میرمحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این جلسه  پیشنهاد کرد تا مجمع عمومی خانه احزاب طبق اساسنامه فراکسیونی برگزار شود.

حجت‌الاسلام مرتضوی نیز بر خود اظهاری گرایشات سیاسی احزاب به صورت مکتوب تاکید کرد که اعضای شورای مرکزی به این پیشنهاد رای مثبت دادند.

انتهای پیام/

نظر شما